Ceļojumu apdrošināšana

BALTA ceļojumu apdrošināšana – tagad ar paplašinātu Covid-19 segumu!

Valstu robežas atkal ir atvērtas, un mēs, BALTA, saprotam, cik ļoti arī Tev gribas atsākt ceļot! Tādēļ,
rūpējoties par ceļotāju drošību un atbalstot savus klientus, mēs piedāvājam tirgū unikālu ceļojuma apdrošināšanu ar paplašinātu Covid-19 segumu.


Ko tas nozīmē?

Ceļojuma atcelšana vai pārtraukšana**, ja tā ir iekļauta polisē, paredz papildu atlīdzību šādos gadījumos:

 • par ceļojuma atcelšanu (viesnīcas, biļetes, ceļazīmes), ja saslimsti vai tiec ievietots karantīnā pirms ceļojuma sākuma (polise ir jānoformē vismaz 5 dienas pirms paredzētā ceļojuma sākuma);

 • ja veselības stāvokļa dēļ (piemēram, paaugstinātas temperatūras vai citu iespējamo Covid-19 simptomu gadījumā) Tevi neielaiž lidmašīnā, prāmī vai autobusā vai tiek liegta iebraukšana valstī, atlīdzināsim izdevumus par ceļojuma atcelšanu (attiecas uz Zelta un Platīna programmām);

 • par uzturēšanos karantīnā, atrodoties ārvalstīs (izdevumi līdz 50 EUR dienā), un transporta izdevumiem, lai atgrieztos mājās.

Apmaksāsim medicīnisko palīdzību gadījumos, kad to nenodrošina attiecīgā valsts saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām par palīdzības sniegšanas nosacījumiem Covid-19 infekcijas gadījumos, šādā apmērā:

 • programmas Bronza un Sudrabs5 000 EUR

 • programma Zelts10 000 EUR

 • programma Platīns - 15 000 EUR

Atlīdzināsim izdevumus, kas radušies, lai nogādātu Tavu bērnu uz mājām*, ja viņš palicis bez pieaugušā uzraudzības.

Medicīniskā transporta vai repatriācijas izdevumu apmaksa*, lai nogādātu Tevi uz Latviju.

Ukrainas ceļojumu apdrošināšanas polises vīzas saņemšanai, kas atbilst Ukrainas Republikas prasībām pie vīzas izsniegšanas, iekļaujot apdrošināšanas aizsardzībā medicīnisko palīdzību un garantiju segt izdevumus karantīnas laikā.


Ieteikumi Tev pirms ceļojuma apdrošināšanas iegādes:

1.    Pārbaudi SPKC mājas lapā, vai ceļojuma galamērķis ir pietiekami drošs (Covid-19 infekcijas saslimstības kumulatīvais rādītājs ir zem 50).
2.    Pārbaudi Ārlietu ministrijas mājas lapā konkrētās valsts ieceļošanas nosacījumus.
3.    Iegādājies ceļojumu biļetes vai ceļazīmes, vienlaicīgi iegādājoties BALTA ceļojuma apdrošināšanas polisi ar paplašinātu Covid-19 segumu.

Ņem vērā!

Covid-19 apdrošināšana nav spēkā valstīs ar augstu Covid-19 infekcijas izplatību, kur saslimstības kumulatīvais rādītājs ceļojuma sākuma dienā ir lielāks par 50 (skat. Slimību un Profilakses Kontroles centra mājas lapā publicētos datus par Covid-19).

BALTA neapmaksā pašizolācijas izdevumus pēc atgriešanās no ceļojuma (obligāta SPKC prasība, ja ceļotājs atgriezies no valsts ar saslimstības kumulatīvo rādītāju, kas lielāks par 25).

Uzmanību! Polisēm, kuras iegādātas līdz šim un stājas spēkā pēc 08.10.2020., BALTA vērtēs kumulatīvo rādītāju, kāds tas bijis izbraukšanas datumā, un uzskatīs Covid-19 segumu par spēkā esošu, ja tas nepārsniedz 50 neatkarīgi no tā, ka polises īpašajos nosacījumos norādītais skaitlis ir 25.

Piedāvājums spēkā no 08.10.2020.

*Apdrošināšanas limits riskiem “Medicīniskie izdevumi”, “Slimnieka repatriācija”, “Bērna evakuācija”, “Medicīniskais transports” un “Repatriācija nāves gadījumā” saistībā ar Covid-19 norādīts kā kopējais limits atbilstoši izvēlētās programmas veidam.
** Iekļautie limiti “Ceļojumu atcelšana, pārtraukšana” sakrīt ar polises norādīto riska limitu.

Lai Tavā ceļojumā neaizmirstams ir tikai pozitīvais, izvēlies ceļojumu apdrošināšanas programmu atbilstoši sava ceļojuma mērķim:

 • Standarta
  Izvēlies kādu no standarta programmām, ja plāno mierīgu atpūtu pie jūras vai meklēsi piedzīvojumus, nodarbojoties ar niršanu vai raftingu. Platīna programmas ietvaros Tu saņemsi atlīdzību par medicīniskajiem izdevumiem gan ārvalstīs, gan Latvijā, atlīdzību par naudas vai bagāžas zādzību, tulkošanas pakalpojumiem, reisa atcelšanu dabas stihiju dēļ, vietas atteikumu lidmašīnā un pat aizvietojošo transportu, ja Tavs reiss kavējas, bet Tev ir jāpaspēj uz kruīzu vai kādu citu svarīgu pasākumu.
 • Ziemas sporta
  Ziemas sporta programma būs pareizā izvēle, ja ceļojuma laikā plāno nodarboties ar kalnu slēpošanu, snovbordu, hokeju , biatlonu ātrslidošanu, daiļslidošanu, šorttreku vai braukt ar sniega motociklu. Zelta programmas ietvaros segsim zaudējumus arī tad, ja atkušņa vai sniegputeņa dēļ slēpošanas trase būs slēgta.
 • Ekstrēmā sporta
  Šī apdrošināšanas programma ir kā radīta Tev, ja esi ekstrēmo sporta veidu cienītājs(-a) un ceļojuma laikā plāno sērfot ar pūķi, skriet maratonu, nodarboties ar autosportu, cīņas sportu vai citām īpaši paaugstināta riska sporta aktivitātēm. Iegādājoties papildu segumu, būsi pasargāts arī sacensību laikā.
 • Studentu
  Plāno studēt ārzemēs? Izvēlies studentu programmu. Tās ietvaros būs apdrošināta arī Tava civiltiesiskā atbildība, dokumenti, bagāža un nelaimes gadījumu risks.
 • Senioru
  Ja esi ceļotājs, kas vecāks par 75 gadiem, izvēlies kādu no senioru programmām vai ceļojumā ar lidmašīnu – Senioru (avio). Programmas ietvaros atlīdzināsim zaudējumus arī par bagāžas sabojāšanu vai nozaudēšanu, lidojuma aizkavēšanos, ceļojuma dokumentu atjaunošanu u. c.
 • Ukrainas ceļojumu apdrošināšanas programma
  Ja plāno doties uz Ukrainu, ceļojumu apdrošināšanas programmu vīzas saņemšanai vai iebraukšanai valstī  vari iegādāties, rakstot uz info@balta.lv, vai pie BALTA sadarbības partneriem. Šī apdrošināšanas programma atbilst Ukrainas Republikas prasībām vīzas izsniegšanai, un tajā iekļauti medicīniskās palīdzības riski un garantija segt izdevumus karantīnas laikā.

Lai ceļojuma laikā Tev nebūtu jāraizējas par to, kas notiek Tavās mājās, iekļauj ceļojumu apdrošināšanas polisē arī īpašuma un mantas apdrošināšanu.

Prombūtnes laikā Tavs mājoklis būs pasargāts no zaudējumiem, kurus var radīt ugunsnelaimes, šķidruma vai tvaika noplūde, nadzīgi zagļi u. c. Atlīdzināsim zaudējumus arī Tavam kaimiņam, ja Tavā dzīvoklī plīsušais ūdensvads būs bojājis kaimiņa mājokli. 

BALTA iesaka – neaizmirsti arī par EVAK!

Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) sniedz Latvijas iedzīvotājiem iespējas saņemt valsts garantēto neatliekamo medicīnisko palīdzību Eiropas Savienības dalībvalstīs, Norvēģijā, Lihtenšteinā, Īslandē un Šveices Konfederācijā, maksājot attiecīgajā valstī noteikto pacienta iemaksu. Ja Tev ir EVAK, tad izdevumus par pacienta iemaksu kompensēs BALTA.

EVAK bez maksas vari saņemt, personīgi ierodoties Veselības norēķinu centra centrālajā birojā (Rīgā, Cēsu ielā 31 k-3, 6. ieeja) vai kādā no teritoriālajām nodaļām. Pirms medicīniskās palīdzības saņemšanas uzrādi šo karti attiecīgajā medicīnas iestādē.

Uzzini vairāk par EVAK šeit


Ceļojumu apdrošināšanas polises noteikumi

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv