Medijpratībai un bērnu drošībai internetā veltītās kampaņas "Supervaroņi internetā" ietvaros 16. oktobrī pulksten 13.00 Cēsīs, Bērnu un jauniešu centrā (Bērzaines ielā 4) norisināsies pirmais kampaņas seminārs pedagogiem un sākumskolas skolēniem, lai palīdzētu iegūt piecas superspējas, kas ļauj droši, atbildīgi un jēgpilni izmantot internetu. Radošās aktivitātes un semināru Cēsīs organizē kampaņas partneri – Valsts policija, Latvijas Drošāka interneta centrs (drossinternets.lv), Kultūras ministrija un BALTA.
Līdz ar citām kampaņas „Supervaroņi internetā” aktivitātēm un vietnē http://vp.gov.lv/supervaronis/ interneta pieejamiem resursiem Latvijas Drošāka interneta centrs sniedz metodisko atbalstu pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, piedāvājot praktiskas nodarbības pēc detalizēti izstrādātajiem metodiskajiem materiāliem ar nodarbību aprakstiem un darba lapām. Radošajā seminārā pedagogi pilnveidos izpratni un zināšanas, kā efektīvi strādāt ar skolēniem, lai palīdzētu bērniem apgūt piecas mūsdienās svarīgas prasmes – superspējas internetā, kas pasargā bērnus no bīstamām situācijām virtuālajā vidē un veicina tehnoloģiju jēgpilnu lietošanu.
Pasākumā piedalīsies sākumskolu pedagogi no Vidzemes un 2.-3. klašu skolēni. Ar pedagogiem strādās pieredzējušu ekspertu komanda Drošāka interneta centra izglītības darba vadītājas Lienes Valdmanes vadībā. Pedagogi dāvanā saņems arī interesantu, izziņas procesu veicinošu galda spēli.
Savukārt 2.-3.klašu skolēniem interneta supervaroņu spējas palīdzēs iegūt Kašera Sapņu fabrika kopā ar Drossinternets.lv Vaifiju un BALTA Optimisma saglabāšanas vienības pārstāvjiem, spēlējot izglītojošas spēles, pildot atraktīvus uzdevumus un centīga darba rezultātā, kļūstot par īstiem supervaroņiem!
Latvijas Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane uzsver: „Strauji mainīgajā pasaulē ikvienam no mums ir nepieciešamas arvien jaunas superspējas, kas ļauj īstenot savus mērķus, justies droši un pārliecinoši ne vien reālajā dzīvē, bet arī interneta vidē. Svarīgi tās iegūt kopā – bērniem, vecākiem un pedagogiem, mācoties vienam no otra un mācot vienam otru. Un tikpat svarīgi ir saprast, ka mācīšanās norit ik mirkli, uzzināto izmantojot reālās dzīves situācijās, protot pielietot zināšanas un prasmes savu mērķu sasniegšanai. Mēs aicinām mācīties ar prieku – spēlējot spēles, veicot uzdevumus, kas ļauj izprast zināšanu lomu, runājot un dzīvojot!”
"Ikdienā ar bērniem bieži runājam par fiziskās drošības jautājumiem – kā būt uzmanīgiem un izvairīties no bīstamām situācijām, traumām. Tomēr mūsdienās, kad liela daļa ikdienas gan pieaugušajiem, gan mazajiem norit internetā, rūpēm par bērnu pasargātību jāsniedzas arī virtuālajā pasaulē. Bērni ir atvērti un uz pasauli skatās īpaši optimistiski, labprāt arī internetā daloties ar ikdienā piedzīvoto – piemēram, ģimenes ceļojumiem, kad mājas paliek nepieskatītas, kur un ar ko kopā tiek apmeklēti pulciņi un citu privātu informāciju, kas, nonākot svešās rokās, var novest pie nelaimes. Mūsu kā vecāku, audzinātāju, skolotāju uzdevums ir runāt ar bērniem par drošu uzvedību virtuālajā vidē - primāri bērnu pašu drošībai, sekundāri norādot uz ļaunprātīgu informācijas izmantošanu, kas var radīt drošības draudus un nepatīkamu pieredzi ģimenei. Tādēļ priecājamies, ka Supervaroņi Toms un Anna kopā ar BALTA Optimisma saglabāšanas vienību un Drošsinternets.lv visos Latvijas reģionos ar rotaļām un interaktīvam mācībām šoruden palīdzēs veicināt bērnu medijpratību un drošību internetā,” stāsta Jolanta Virskule, BALTA filiāles “Cēsu nodaļa” vadītāja.
„Supervaroņi internetā” ir Valsts policijas 2017. gadā aizsāktās kampaņas „Supervaronim nepazust!” turpinājums, kurš veidots, spēkus apvienojot vairākiem partneriem – Valsts policijai, LR Kultūras ministrijai, Latvijas Drošāka interneta centram, „Balta”, „Rimi” un „Deep White”. Kampaņas ietvaros ir izveidoti pieci video, kas 5–8 gadus veciem bērniem māca izprast dažādas situācijas, ar kurām viņi varētu saskarties internetā. Kampaņas materiāli pieejami: supervaroni.vip.lv/interneta; metodiskos materiālus darbam ar pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem jau š.g. 27.septembrī Kultūras ministrija elektroniski nosūtījusi uz apmēram 1450 pirmsskolas izglītības iestādēm un vispārizglītojošajām skolām, kas īsteno sākumskolas programmu, kā arī apmēram 110 latviešu diasporas nedēļas nogales skolām.