Esi mērķtiecīgs un atbildīgs skrējējs! Ieteikumi, kā sagatavoties skrējienam

30.10.2015

Latvijas lielākajai apdrošināšanas kompānijai BALTA (PZU grupa) ir svarīga korporatīvā sociālā atbildība, tāpēc kopā ar partneriem, BALTA popularizē veselīgu un aktīvu dzīves veidu. BALTA šogad atbalsta „Nike Riga Run” sacensības, kas norisināsies 13. septembrī Mežaparkā, Rīgā.

BALTA piedāvā ikvienam dalībniekam iespēju parūpēties par savu drošību skrējiena laikā par ļoti īpašu cenu – EUR 3, kā arī visi jau esošie BALTA klienti aicināti zvanīt pa tālruni 67522275, lai iegūtu īpašu atlaidi sacensībām. Piedalīties tiek aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. Sacensībās būs iespējams piedalīties 4 veidu disciplīnās – 10 kilometru skriešana, 10km nūjošana/iešana, 5 kilometru skriešana, 5 km nūjošana/iešana, 4 x 2,5 kilometru stafetes skrējiens, kā arī bērnu skrējiens. Sacensību starts būs Mežaparka Lielajā estrādē, un trase vedīs pa Mežaparka asfaltētajiem celiņiem. Sacensībās sponsora balvas saņems 5 un 10 kilometru skriešanas distances un stafetes skrējiena 1. – 3. vietas ieguvēji, nūjošanas/skriešanas distancēs notiks balvu izloze, savukārt visi bērnu skrējiena dalībnieki finišā saņems gandarījuma balviņas.

Kā BALTA novēroja 20. augusta īpašajā treniņā Mežaparkā, sacensību dalībniekiem ir lieliska fiziskā sagatavotība. Šis fakts liecina par mērķtiecīgu un atbildīgu gatavošanās procesu skrējienam un patiesu kaislību pret aktīvu dzīves veidu. Lai apliecinātu, ka arī BALTA ir aktīva dzīvesveida piekritēji, apdrošinātājs ir izveidojis komandu no vairāk nekā 30 darbiniekiem, kas jau laikus ir sākuši gatavoties un piedalīsies „Nike Riga Run” skrējienā.

Māris Čevers, BALTA risku vadītājs, kurš savā ikdienā ir izkopis sportisku un veselīgu dzīves stilu, dalās savā pieredzē: „Kad gatavojos dalībai sacensībās, tad mēnesī skrienu vairāk nekā 160 kilometru. Sezonas beigās, kad ķermenim ir izteiktāks nogurums, skrienu uz pusi mazāk, bet papildinu skriešanu ar riteņbraukšanu vai kāpšanu „Gandrs” tornī. Manuprāt, lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, svarīgi ir sākt pašam ar sevi. Ja pats neesi aktīvs un neievēro pareizu uzturu, tad to nevar prasīt arī no citiem. Taču, ja pats būsi aktīvs un veselīgs, tad tavus ieradumus pārņems arī tava ģimene.”

BALTA risku vadītāja Māra Čevera ieteikumi, kā pareizi sagatavoties skrējienam:

•    Lai sportojot skrējējs justos droši, svarīgi ir labi apavi, kas piemēroti skrējēja pēdai. Ar pareizu atbalstu pēdai ir iespējams mazināt slodzi uz potītēm, ceļiem un uz mugurkaulu. Ilgtermiņā tas arī mazinās ievainojumus un palielinās komforta līmeni.

•    Tāpat svarīgs ir arī piemērots sporta apģērbs. Būtiski ir atturēties no kokvilnas izstrādājumiem. Tie uzsūc un notur sviedrus un mitrumu, tādejādi nenotiek dabiska termoregulācija un ķermenis atdziest ātrāk, nekā nepieciešams, tāpat tie rada berzi ādai un diskomfortu sajūtu skrējējam.

•    Rūpējieties par sevi, esiet aktīvi un gūstiet baudu no skriešanas;

•    Tāpat noteikti pievērsiet uzmanību savam uzturam. Pareizs uzturs, it īpaši pirms skriešanas, ir ļoti svarīgs faktors, jo tas dos jums skrējiena laikā tik ļoti nepieciešamo enerģiju un spēku.

•    Pirms skrējiena noteikti veic vairākus iesildīšanās un staipīšanās vingrinājumus, lai ķermenis un it īpaši kājas negūtu pēkšņu šoku no pārpūles. Iesildīšanās palīdzēs vieglāk pārvarēt plānoto skriešanas maršrutu, kā arī neļaus kājām gūt negaidītas traumas uzsākot skriešanu.

•    Būtiski ir arī atcerēties, ka skriešanā nevajadzētu ievērot principu “jo ātrāk, jo labāk”. Patiesībā būtu ieteicams skrējiena sākumā skriet mērenā vai pat lēnā tempā, tādejādi atrodot sev piemērotāko tempu distances veikšanai.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv