Ceturto gadu aicina pieteikties BALTA gada balvai „Drošākais uzņēmuma autoparks”

30.10.2015

Lielu daļu no kustības plūsmas ikdienas satiksmē veido komerctransports, tādēļ tā tehniskā drošība un kvalitāte, kā arī autovadītāja profesionalitāte ir īpaši būtiska. Lai noskaidrotu un izceltu tos uzņēmumus Latvijā, kuri visprasmīgāk prot pārvaldīt savus autoparkus, rūpējoties gan par savu darbinieku prasmēm un zināšanām, gan kopējo satiksmes drošību, Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) kopā ar Satiksmes ministriju, “SEB līzings” un “Drošas braukšanas skolu” (DBS) jau ceturto gadu rīko BALTA gada balvu „Drošākais uzņēmuma autoparks”, kuru atbalsta Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskola, Latvijas Pasažieru pārvadāju asociācija, Autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto”, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un ziņu portāls „Delfi.lv”. Arī šogad no 22.septembra uzņēmumiem ir iespēja pieteikties konkursam, gūstot vērtīgu pieredzi un pierādot savu profesionalitāti un drošību.

Konkursa „Drošākais uzņēmuma autoparks” mērķis ir noskaidrot Latvijā labākos uzņēmumu autoparku pārvaldītājus, kā arī uzlabot kopējo satiksmes drošību Latvijā, ieviešot praktiskas un pozitīvas pārmaiņas autoparka pārvaldīšanā. Dalība BALTA gada balvā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dos iespēju saņemt individuālas bezmaksas konsultācijas, kas palīdzēs uzlabot uzņēmumu pārstāvju teorētiskās un praktiskās zināšanas par autoparka pārvaldīšanu.

„Jebkura neparedzēta situācija ceļa satiksmē būtiski ietekmē autovadītāja un auto īpašnieka ierastos plānus, kā arī izdevumus. Sekas īpaši izjūt pasažieru pārvadātāji, loģistikas uzņēmumi, kā arī citas kompānijas, kuras ikdienā izmanto komerctransportu, jo šo transportlīdzekļu drošība ietekmē biznesa nepārtrauktību un panākumus. Tieši tādēļ jau ceturto gadu pēc kārtas mēs kā vadošais apdrošināšanas uzņēmums Latvijā vēlamies turpināt sniegt profesionālus padomus autoparku pārvaldītājiem, lai iespēju robežās parūpētos par drošu satiksmi un tehniski kvalitatīviem transportlīdzekļiem,” norāda BALTA vecākais risku parakstītājs Edgars Goldmanis. 

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks” kategorijas „Drošākais pasažieru pārvadātājs” trīskārtējā laureāta „Ventspils reiss”personāla daļas un kvalitātes vadītājaGinta Rassa dalās pieredzē: „Dalība konkursā liek palūkoties uz savu darbu no malas un izvērtēt, vai tiek darīts viss iespējamais dažādu risku izvērtēšanai. Taču no mūsu pieredzes varu teikt – šāda izvērtēšana konkursa ietvaros ir ļoti noderīga un svarīga. Ikvienam uzņēmumam, kuram ir savs autoparks, vajadzētu kaut reizi piedalīties BALTA gada balvā, lai gūtu šo lielisko bonusu – uzzināt ekspertu viedokli un saprast, cik tehniski kvalitatīvs, profesionāls un saviem darbiniekiem un kopējai ceļa satiksmei drošs ir viņu autoparks.”

Pieteikties konkursam tiek aicināti visi uzņēmumi, kuru autoparkā ir 10 vai vairāk transportlīdzekļu. Uzņēmumi savu dalību konkursam var pieteikt līdz šī gada 22.oktobrim, elektroniski aizpildot īsu un vienkāršu anketu saitē balta.lv/autoparkiem.

Tāpat kā pagājušajā gadā konkurss norisināsies divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks izvērtēta uzņēmuma sniegtā informācija, kā arī CSDD statistika par uzņēmuma transportlīdzekļiem un to stāvokli. Savukārt otrajai kārtai tiks izvirzīti 15 labākie uzņēmumi, kurus klātienē ar padziļinātas intervijas un anketas palīdzību izvērtēs speciāla žūrija. Tajā ietilpst BALTA vecākais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS valdes loceklis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš, SEB līzinga pārstāvji Ģirts Belēvičs un Jānis Ģirnis, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece Daina Voita, Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore.

Pretendenti tiks vērtēti vairākās kategorijās, atsevišķi iedalot mazāka un lielāka izmēra autoparkus, kā arī komerctransportu un pasažieru pārvadātājus. Konkurss noslēgsies 2016.gada februārī, apbalvojot labākos uzņēmuma autoparkus ar vērtīgām balvām no BALTA, DBS un citiem konkursa sadarbības partneriem. Pirmo vietu ieguvēji iegūs iespēju pilnveidot drošas braukšanas prasmes Test and training trasē Vācijā. Sīkāku informāciju par konkursu iespējams atrast saitē balta.lv/autoparkiem.

 

Par konkursu „Drošākais uzņēmuma autoparks”

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks" konkursa mērķis ir uzlabot kopējo satiksmes drošību Latvijā, sniedzot uzņēmumiem praktisku informāciju, kā uzlabot sava autoparka pārvaldību. Pirmo reizi konkurss notika 2012.gadā.

AAS Konkursu organizē Latvijas lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA, LR Satiksmes ministrija, SIA „Drošas Braukšanas Skola” un SIA „SEB līzings”. Kā partneri konkursu atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto”, „Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija”, informatīvais atbalstītājs - ziņu portāls „Delfi”

Konkursa mērķis ir noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kuros vissekmīgāk tiek veikta autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar autoparku un sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā vadīšanā, uzlabojot kopējo satiksmes drošību Latvijā.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

 

Juta Krīgere
„DBS” izpilddirektore
Tel.: 29426162
E-pasts: juta.krigere@dbs.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv