Ceļojums - tas nav tikai prieks, bet arī risks

30.10.2015

Lai gan ceļojumi visbiežāk sagādā patīkamas emocijas un neaizmirstamas atmiņas, ir reizes, kad tomēr viesošanās citā valstī ir īpaši neveiksmīga. Latvijā lielākas apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) vien dažu pēdējo nedēļu pieredzē ir vairāki gadījumi, kuri ir radījuši neatgriežamas sekas daudzu cilvēku dzīvēs. Niršanas balona uzsprāgšana rokās Francijā, insults Grieķijā, salauzta kāja Somijā, noslīkšana Krētā, miokarda infarkts Zviedrijā, nāve pēc kājas lūzuma Arhangeļskā – tie ir gadījumi, kuros ceļojuma laikā gūtas ne tikai īpaši smagas traumas vai bijuši akūti veselības traucējumi, bet arī daļa no tiem ir beigusies letāli. Zaudējumu apmērs šajos nelaimes gadījumos kopumā pārsniedz 56 tūkstošus eiro.

Īpaši nepatīkami ceļojums Francijā beidzās kādam vīrietim, kuram rokās uzsprāga niršanas balona drošības ventilis. Negadījumā tika smagi traumēta viena roka un tur pat Francijā bija nepieciešams veikt īpaši sarežģītu operāciju. Šī negadījuma zaudējumu apmērs sasniedza aptuveni 17 350 eiro. Savukārt gadījumā, kad Latvijas pilsonis darba laikā Somijā, strādājot kuģa būves uzņēmumā, krītot guva smagu kājas lūzumu, un bija nepieciešams veikt operāciju, medicīnisko izdevumu apmērs bija ap 8 000 eiro. Ļoti sarežģīta ir situācija ar mūsu klientu, kurš jau dodoties mājup uz Latviju, lidostā saļima no pēkšņa, smaga smadzeņu insulta. Pēc nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanas priekšā ir sarežģīta medicīniskā repatriācija, lai atgādātu cietušo vīrieti uz Latviju mediķu un tuvinieka pavadībā.

Diemžēl vairāki no pēdējo nedēļu gadījumiem ir beigušies letāli. Ceļojumā Krētā noslīcis vīrietis pašos spēka gados, bet  kāds Latvijas pilsonis, kas bija devies strādāt uz Zviedriju, darbā saļimis bezsamaņā. Tika diagnosticēts, ka vīrietim bijis plašs miokarda infarkts, no kura tas miris. Savukārt, viesojoties Krievijā, kādam puisim ceļojums sākās gaužām nelaimīgi - tas salauza kāju, taču pēc lūzuma sadzīšanas un ģipša noņemšanas, slimniekam sākās akūts kājas vēnu iekaisums (tromboflebīts), izveidojās trombi, kas atrāvās un izraisīja plaušu tromboemoboliju, kā rezultātā iestājusies puiša nāve. Visos šajos nelaimes gadījumos BALTA nodrošināja nepieciešamo palīdzību bojā gājuša līdzcilvēkiem, transportējot viņu mirušos tuviniekus uz Latviju. Šādos nelaimes gadījumos cilvēka repatriācija vidēji izmaksā virs 5 000 eiro.

 „Ceļojumi ir laiks, kad krasi mainām ierasto dzīves ritmu. Šīs pārmaiņas rada ne tikai pozitīvus piedzīvojumus vai darba ieceru realizāciju, bet vienlaikus pakļauj ceļotājus negaidītiem riskiem. BALTA pieredze liecina, ka vieni no biežākajiem negadījumu cēloņiem ceļojuma laikā ir pārlidojumi, ilgstoši auto braucieni, neierasts ēdiens, strauja klimata maiņa, stress, nepietiekoša šķidruma lietošana, ekstrēmi atpūtas un sporta piedzīvojumi, pārpūle, kā arī nenovērtēti vides riska apstākļi. Lai gan negadījumos ceļojumu laikā visbiežāk tiek gūtas vieglākas vai smagākas pakāpes traumas, diemžēl ir arī gadījumi, kad ceļojuma noslēgums ir traģisks. Lai arī kāda būtu situācija, BALTA aktīvi iesaistās, lai nodrošinātu klienta veselības un dzīvības glābšanu, kā arī traģiskajās situācijās operatīvi sniegtu visu nepieciešamo palīdzību nelaimē nonākušajiem tuviniekiem, organizējot mirušā tuvinieka pārvešanu mājās, kā arī sedzot finansiālos izdevumus. Šādas traģēdijas ceļojumos ir īpaši sarežģītas. Tās šokē ar savu pēkšņumu, neatgriezeniskumu un emocionālu izmisumu, tādēļ mums ir svarīgi, ka spējam steidzami iesaistīties, lai sniegtu palīdzību nelaimē nonākušajiem,” stāsta veselības apdrošināšanas produktu vadītāja Sandra Pietkēviča.

Lai gan liels finansiālais palīgs šādos negadījumos ir ceļotāja iegādātā ceļojumu apdrošināšana, tomēr svarīgi būtu zināt, ka dodoties ceļojumos Eiropas robežās īpaši noderīga ir arī Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), kura jebkurā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī nepieciešamības gadījumā sniedz iespēju saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

 

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv