AAS BALTA iecelti jauni valdes locekļi

30.10.2015

Latvijas Finanšu un tirgus kapitāla komisija apstiprinājusi jaunu Latvijas apdrošināšanas tirgus līdera BALTA valdes locekļu iecelšanu. Turpmāk valdē strādās Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak), kurš būs BALTA jaunais izpilddirektors, un Rafals Ribkovskis (Rafał Rybkowski) – par finanšu sfēru atbildīgais valdes loceklis.
Formāli abus jaunos valdes locekļus BALTA padome amatā apstiprinās 2014.gada 22.oktobrī.
2014.gada 14.oktobrī no valdes locekļu amatiem atkāpās Sandis Šteins (valdes priekšsēdētājs), Līga Abramoviča (finanšu direktore) un Jozus Buitkus (korportīvās pārdošanas direktors). S.Šteins un J.Buitkus darbu BALTA neturpinās, bet L.Abramoviča BALTA turpmāk pildīs finanšu direktores pienākumus.
Attīstoties Baltijas valstīs, tiek īstenota PZU grupas paplašināšanās stratēģija. PZU jūnija beigās noslēdza BALTA akciju iegādes darījumu. 15.septembrī PZU SA pabeidza iegādes darījumu attiecībā uz Link4, Polijas tiešās apdrošināšanas tirgus līderi. 17.aprīlī noslēgtā vienošanās paredz, ka PZU SA no RSA Codan Forsikring A/S iegādāsies arī uzņēmuma Igaunijas filiāli un Lietuvos Draudimas, Lietuvas apdrošināšanas tirgus līderi.

RSA Baltijas valstīs un Polijā strādājošo uzņēmumu iegādes darījuma kopējā vērtība ir aptuveni 360 miljoni eiro. PZU paplašināšanās starptautiskā mērogā ir viens no svarīgākajiem Grupas stratēģijas elementiem.


Pēc PFSA sniegtās informācijas, PZU Grupa ir viena no vecākajām un lielākajām Polijas apdrošināšanas uzņēmumu grupām parakstīto prēmiju ziņā, kas piedāvā plašu apdrošināšanas un finanšu produktu klāstu.
Saskaņā ar GFK Polonia (neatkarīgs tirgus izpētes institūts) 2013.gada jūnijā veikto pētījumu PZU zīmols ir viens no visatpazīstamākajiem zīmoliem Polijā; pētījumā atklāts, ka spontānās zīmola atpazīstamības rādītājs sasniedz 86%, savukārt asistētās zīmola atpazīstamības rādītājs – 100%. No Polijas apdrošināšanas uzņēmumiem PZU Grupai ir visplašākais tirdzniecības un pakalpojumu pārdošanas vietu tīkls. Saskaņā ar 2013.gada jūnija beigās apkopotajiem datiem PZU Grupai visā Polijā bija 417 tirdzniecības vietas, tajā skaitā 391 kopīgās tirdzniecības vietas (vienuviet PZU un PZU Zycie), 16 PZU Zycie tirdzniecības vietas un 10 PZU tirdzniecības vietas. Tirdzniecības vietu apvienošana joprojām turpinās.
PZU ir Polijas īpašuma un nelaimes gadījumu apdrošināšanas tirgus līderis bruto parakstīto prēmiju ziņā (tirgus daļa 2013.gada jūnija beigās – 31,2%). Galvenā PZU piedāvātā produktu grupa ir transporta līdzekļu apdrošināšana mazumtirdzniecības un korporatīvajiem klientiem.
PZU Zycie ir Polijas dzīvības apdrošināšanas tirgus līderis izrakstīto bruto prēmiju ziņā (tirgus daļa 2013.gada jūnija beigās – 29,9%). Galvenā PZU Zycie piedāvātā produktu grupa ir dzīvības apdrošināšana grupās un individuāli.

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv