BALTA bruto parakstīto prēmiju apjoms 2020. gada pirmajos sešos mēnešos sasniedz 54,7 miljonus eiro

31.08.2020

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA (PZU grupa) bruto parakstīto prēmiju apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedzis 54,7 miljonus eiro*, kas ir par 7,7% mazāk nekā gadu iepriekš. Latvijā vadošā nedzīvības apdrošinātāja peļņa gada pirmajā pusgadā bija 8 miljoni eiro.

 

“Covid-19 situācija nenoliedzami ir ietekmējusi gan BALTA, gan visu apdrošināšanas nozari. Likumsakarīgi – ārkārtas stāvoklis līdz ar kopējo ekonomisko situāciju valstī ir veicinājis gan apdrošināšanas tirgus sarukumu, gan BALTA bruto parakstīto prēmiju kritumu pusgada griezumā. Izaicinājumu netrūkst, tomēr esmu gandarīts par mūsu saliedēto un profesionālo komandu, kas šajā sarežģītajā laikā spējusi turpināt pilnvērtīgu darbu gan klātienē, gan attālināti, pielāgojoties jaunajai realitātei pašiem un pielāgojot tai mūsu pakalpojumus,” norāda Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

 

Ī.Kenedijs uzsver, ka BALTA prioritāte arvien ir turpināt būt uzticamam partnerim gan privātajiem, gan juridiskajiem klientiem, nodrošinot to finansiālo pasargātību. Apdrošināšanas sabiedrības 2. ceturkšņa neto piekritušo atlīdzību apjoms bija teju 12 miljoni eiro, bet gada pirmajos 6 mēnešos tas sasniedza 27,8 miljonus eiro.

 

Būs nepieciešams laiks, lai nozare atgūtos no piedzīvotā kritiena, prognozē Ī. Kenedijs: “Apdrošināšanas tirgus ir samērā strauji reaģējis uz Covid-19 ietekmi, ko uzskatāmi var redzēt Latvijas apdrošinātāju asociācijas datos par tirgus apjoma izmaiņām. Janvārī nedzīvības apdrošināšanas tirgus (ieskaitot arī dzīvības apdrošinātāju veselības un nelaimes gadījumu darījumus) vēl turpināja augt par 5%, bet jau aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada aprīli, piedzīvoja kritumu par 12%. Jūnijā joprojām vērojams 7% kritums pret pagājušā gada jūniju, tomēr tas ir mazāks nekā aprīlī. Apjoma kritumu nosaka gan darījumu skaita samazināšanās, gan cenu izmaiņas. Protams, situācijā ir daudz nezināmo, tāpēc patlaban mūsu uzdevums ir turpināt pielāgoties jaunajiem apstākļiem un gatavoties iespējamiem nākotnes scenārijiem.”

 

Reaģējot uz Covid-19 ienestajām izmaiņām ikdienā, gada 2. ceturksnī BALTA izdarīja vairākus pielāgojumus esošajos apdrošināšanas produktos. “Līdz ar Covid-19 radītajiem ierobežojumiem mainījās arī klientu vajadzības, radot pieprasījumu pēc apdrošināšanas iepriekš nepiedzīvotās situācijās. Mūsu uzdevums bija atbilstoši reaģēt, tajā skaitā BALTA veselības apdrošināšanas segumā iekļāvām ārstu tiešsaistes konsultāciju apmaksu, bet īpašuma polisēs – uzņēmuma aprīkojuma aizsardzību ārpus darbavietas attālinātā darba apstākļos. Tāpat BALTA bija pirmais apdrošinātājs, kas reaģēja uz jaunajiem apstākļiem, iekļaujot noteiktu ar Covid-19 saistītu risku segumu ceļojumu apdrošināšanas polisēs,” stāsta Ī. Kenedijs.

 

“Jaunie apstākļi ir brīdis, kad uzņēmumiem ir vērts izvērtēt, kas ir pievienotā vērtība, ko tie papildus var sniegt saviem darbiniekiem un sabiedrībai, domājot vēl plašāk un darot vairāk, nekā tas ierasts. Esam gandarīti, ka šajā laikā darījām visu, kas iespējams, lai rūpētos par mūsu teju 600 darbinieku drošību, kā arī varējām sniegt savu pievienoto vērtību, ar Covid-19 segumu apdrošinot visus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus,” stāsta Ī. Kenedijs.

 

Jūnijā BALTA jau otro gadu pēc kārtas saņēma Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksa” augstāko – platīna – kategoriju.

 

* Pēc OCTA atskaitījumiem.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

 

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2019. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 114,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2019. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,62 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:
Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv      

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

 


 

 

назад

Связаться с нами

Найди центр обслуживания или автосервис
 • КАРТА СПИСОК

  Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

  Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

  Лина Лиснере
  Руководитель по коммуникации BALTA
  Эл. почта: lina.lisnere@balta.lv