BALTA: Vētras postījumu izmaksas sasniedz 100 000 eiro

31.10.2019

Vētra, kas nedēļas nogalē plosījās Latvijas teritorijā, atlīdzību gadījumu skaita ziņā ir bijusi postošākā rudens vētra pēdējos divos gados, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Par nedēļas nogalē vētras laikā īpašumam nodarītajiem bojājumiem BALTA līdz šim saņēmusi vairāk nekā 50 atlīdzību pieteikumu, un apdrošināšanas atlīdzībām rezervēti 100 000 eiro.

“Atlīdzību pieteikumu statistika liecina, ka spēcīgais vējš visnopietnākos postījumus nodarījis Vidzemē. Esam saņēmuši pa vairākiem atlīdzību pieteikumiem no Valkas, Siguldas, Cēsu, Limbažu un Gulbenes novadiem. Tāpat vētra nav saudzējusi arī Kurzemi, kur pieteikumi saņemti no Tukuma un Dobeles novadiem. Zaudējumu apmērs ir atšķirīgs – galvenokārt spēcīgās vēja brāzmas nodarījušas bojājumus žogiem, namu logiem un skursteņiem, bet ir arī ievērojami nopietnāki gadījumi, kur vējš nopostījis pat visu ēkas jumta segumu,” stāsta Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

I. Savickis norāda, ka vairākos gadījumos atlīdzību pieteikumos minēti batuti – tie ne tikai sabojāti spēcīgā vēja ietekmē, bet arī bijuši par iemeslu žogu un automašīnu bojājumiem, kam tie uzkrituši virsū, tiekot aizpūsti vējā.

“Vēlreiz vērts atgādināt par vienkāršiem drošības priekšnosacījumiem, kas ļaus izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem un finansiāliem zaudējumiem. Stipra vēja apstākļos ieteicams automašīnas nenovietot zem kokiem, jo ik gadu pēc vētrām saņemam pieteikumus ne tikai par bojātu īpašumu, bet arī transportlīdzekļu bojājumiem no krītošiem zariem. Savukārt batuti un cits dārza aprīkojums pienācīgi jānostiprina, citādi stiprajā vējā tie var kļūt bīstami gan īpašumam, gan cilvēkiem,” uzsver I. Savickis.

Patlaban par saņemtajiem pieteikumiem BALTA atlīdzībām rezervējusi jau 100 000 eiro, vienlaikus turpinot saņemt atlīdzību pieteikumus un izvērtēt īpašumam nodarītos zaudējumus.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 104,7 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,5 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.


Papildu informācija:

Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv


назад

Связаться с нами

Найди центр обслуживания или автосервис
 • КАРТА СПИСОК

  Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

  Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

  Лина Лиснере
  Руководитель по коммуникации BALTA
  Эл. почта: lina.lisnere@balta.lv