BALTA par negadījumiem svētku laikā saņēmusi 626 atlīdzību pieteikumus

05.01.2017

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka  svētki šogad aizvadīti mierīgi un atlīdzību pieteikumu skaitam pieaugums nav novērots – gada pirmajās dienās apdrošinātājs saņēmis 626 pieteikumus par dažādiem negadījumiem, kas notikuši svētku laikā, atlīdzībās rezervējot vairāk nekā 500 tūkstošus eiro.

 

BALTA statistika liecina, ka liela daļa iesniegto pieteikumu ir saistīti ar zādzībām iedzīvotāju mājokļos – svētku laikā reģistrētas deviņas zādzības ar ielaušanos, tāpat deviņos gadījumos īpašums cietis no vandālisma. Vairāki gadījumi saistīti ar ugunsgrēkiem, tostarp nelaimes notikušas neapdomīgas sveču dedzināšanas dēļ. Par nelaimes gadījumiem, kas saistīti ar ugunsgrēkiem iedzīvotāju mājokļos, informē arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Laika posmā no 2016. gada 31. decembra līdz šā gada 2. janvārim VUGD saņēma 96 izsaukumus: 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, 34 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinoši.

 

Svētku laikā BALTA saņēmusi arī 27 pieteikumus par sadzīves nelaimes gadījumiem, kuros cietuši kā bērni, tā pieaugušie. Vienlaikus NMPD ziņo, ka neapdomīgas pirotehnikas lietošanas dēļ mediķu palīdzība bijusi nepieciešama četriem cietušajiem, tai skaitā diviem bērniem. „Šogad gadu mijas svētku brīvdienās NMP dienesta mediķi nogādājuši slimnīcās četrus cietušos, tostarp kādu pusaudzi, kurš pats mēģinājis palaist petardi, bet tā viņam uzliesmojusi rokā, radot nopietnu plaukstas traumu ar pirkstu kaulu lūzumiem un apdegumu, kā arī kādu zēnu, kuram, vērojot salūtu, acī trāpījusi zemē krītoša petardes atlūza. Tāpat traumas guvuši divi pieauguši vīrieši, neuzmanīgi rīkojoties ar pirotehniku – vienam vīrietim petarde izsprāgusi rokā, bet otram vīrietim trāpījusi pa galvu. Tomēr, ņemot vērā NMP dienesta izsaukumus, redzam, ka pēdējo gadu laikā ir vērojama pozitīva tendence – ar katru gadu pirotehnikas radīto traumu kļūst mazāk. Pirotehnikas radīto traumu samazināšanās norāda, ka cilvēki ieklausās gan mediķu, gan glābšanas  dienestu brīdinājumos un sabiedrībā kopumā arvien vairāk apzināmies pirotehnikas drošas lietošanas nozīmi,” situāciju komentē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

 

Tomēr lielākā daļa no atlīdzību pieteikumiem saistīti ar transportu. Visvairāk automašīnas cietušas sadursmēs ar citiem transportlīdzekļiem – 141 gadījums, tāpat reģistrēti arī 26 pieteikumi par vandālismu un tīšu automašīnas bojāšanu. Saņemti pieteikumi par deviņām apzagtām un četrām nozagtām automašīnām.

 

BALTA aicina Jaunajā gadā ikvienu būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un apkārtējo drošību.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Zane Ieviņa

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 20 283 764

E-pasts: zane.ievina@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv