BALTA: visi līdz šim saņemtie atlīdzību pieteikumi brāzmainā vēja dēļ saistīti ar kritušiem kokiem

05.10.2016

Visi apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi stiprā un brāzmainā vēja dēļ, kas aizsākās otrdienas naktī, ir saistīti ar bojājumiem krītošu koku rezultātā, - tā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) rīcībā esošā informācija.

Līdz šim brīdim apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēmusi jau vairākus atlīdzību pieteikumus stiprā un brāzmainā vēja dēļ, kas radušies tieši sakarā ar nokritušiem kokiem, – divos gadījumos koks uzkritis uz ēkas jumta, vienā gadījumā bojāts mājas žogs un blakus esošās piebūves, kā arī reģistrēts gadījums, kad vēja dēļ norauta jumta kore. Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informāciju līdz trešdienas rītam stiprā un brāzmainā vēja dēļ saņemti vairāk nekā 20 izsaukumi. BALTA prognozē, ka atlīdzību pieteikumu skaits nākamajās dienās vēl pieaugs.

 

„Visbiežāk atlīdzību pieteikumi stipra vēja vai vētras gadījumā saistīti ar uz ēkas, žoga vai transportlīdzekļa uzkritušiem kokiem, retāk – norauts jumta segums vai mājas apšuvums, izgāzta sēta un bojāti logi. Šādi bojājumi vienmēr ir neplānoti, un lielākoties to novēršanai finanšu līdzekļi ir nepieciešami nekavējoties. Apdrošinātāja atbalsts šādos gadījumos ir neatsverams,”  norāda Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

 

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA atgādina – piesardzība ir galvenais drošības priekšnoteikums, tāpēc apdrošinātājs apkopojis dažus ieteikumus, kas ļaus pasargāt sevi un sev tuvos arī vējainās dienās:

 

-       Nenovieto savu auto zem kokiem, pie celtniecības sastatnēm un citām bīstamām konstrukcijām, kas var uzkrist virsū;

-       Aizver logus, durvis, bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu māju iemītniekiem ieteicams pārliecināties, vai uz balkoniem neatrodas nenostiprinātas lietas, savukārt privātmāju īpašniekiem ieteicams nostiprināt pagalmā esošās lietas.

-       Nedodies ārpus mājām, ja tā nav nepieciešamība! Pastaigu atliec līdz brīdim, kad vējš būs mitējies (īpaši tas attiecas uz bērniem un gados vecākiem cilvēkiem);

-       Nelieto lietussargu – tas apgrūtina redzamību, pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus cilvēkus;

-       Ņem vērā, ka stipra vēja laikā elektroenerģijas padeves pārtraukumi ir iespējami, tāpēc sagatavojies tiem laikus – sameklē kabatas lukturīti, uzlādē mobilo tālruni un veic citus piesardzības pasākumus.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 

Papildu informācija:

 


Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv