Trīs gadu laikā par negadījumiem automašīnu stāvvietās BALTA atlīdzības izmaksājusi 1,9 miljonus eiro

20.09.2016

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka negadījumi automašīnu stāvvietās ir autovadītāju ikdiena: pēdējo trīs gadu laikā apdrošinātājs saņēmis 2 752 pieteikumus KASKO apdrošināšanā, atlīdzībās izmaksājot vairāk nekā 1,9 miljonus eiro.

 

„Negadījumi stāvvietās, kas ietver lielveikalu, pazemes, apskates objektu, diennakts un citas stāvvietas, ir autovadītāju ikdiena, un to apliecina atlīdzību pieteikumi – katru dienu BALTA saņem vidēji trīs pieteikumus par šādiem negadījumiem. Turklāt pēdējos gados to skaitam ir tendence palielināties – ja 2014. gadā BALTA saņēma 659 atlīdzību pieteikumus, pērn to skaits palielinājās par 42%, sasniedzot 938 pieteikumus,” norāda Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

 

Šogad laika posmā no janvāra līdz augustam BALTA saņēmusi jau 666 KASKO atlīdzību pieteikumus par negadījumiem stāvvietās, atlīdzībās izmaksājot teju 300 tūkstošus eiro, savukārt pēdējo trīs gadu laikā reģistrēti 2 752 pieteikumi, un atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 1,9 miljoni eiro. Pērn lielākā izmaksātā atlīdzība bija 33 300 eiro par no stāvvietas nozagtu automašīnu, savukārt 10 300 eiro liela atlīdzība izmaksāta par pazemes stāvvietā apzagtu automašīnu.

 

70% negadījumu automašīnu stāvvietās saistīti ar sadursmi ar citu transportlīdzekli, 25% gadījumu spēkrats bojāts, uzbraucot stāvvietā esošajiem objektiem, piemēram, apmalēm, betona stabiem, dzelzs caurulēm u.c., savukārt 5% negadījumu cēlonis bijis zādzība, apzagšana vai vandālisms, liecina apdrošinātāja BALTA rīcībā esošā informācija.

 

Ja negadījums noticis automašīnu stāvvietā, jārīkojas tāpat kā jebkura satiksmes negadījuma situācijā, proti, atbilstoši likumā noteiktajam jāaizpilda saskaņotais paziņojums vai negadījums jāpiesaka Ceļu policijā. Atgādinām, ka saskaņoto paziņojumu drīkst aizpildīt tikai tad, ja:

-       Ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi. Ja bojājumi transportlīdzeklim tiek konstatēti, īpašniekam atgriežoties autostāvvietā, un vainīgā persona ir atstājusi notikuma vietu, negadījums jāpiesaka Ceļu policijā;

-       Nav cietušas personas;

-       Nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai (ņemiet vērā, ka iepirkuma ratiņu novietne vai autostāvvietas norobežojošais stabs ir uzskatāmi par trešās personas mantu);

-       Negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies tādi bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu;

-       Negadījumā iesaistītie autovadītāji spēj vienoties par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv