BALTA aicina rūpēties par mājokļu drošību, ieviešot drošības pasākumus

09.09.2016

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) šogad saņēmusi jau 157 atlīdzību pieteikumus par zādzībām no mājokļiem, savukārt valstī kopā reģistrēto šādu zādzību skaits sasniedz 2500 gadījumus, liecina Valsts policijas statistika.

 

Apdrošinātāja rīcībā esošā informācija liecina, ka 45% zādzību gadījumu tiek bojātas mājokļa durvis, 36% - viens vai vairāki logi, savukārt 11% ļaundari mājoklī iekļūst, izmantojot balkonu vai terasi. „Visbiežāk ļaundari savam laupījumam izvēlas datorus, telefonus, velosipēdus, juvelierizstrādājumus un naudu. Ja zādzība notikusi piemājas garāžā vai šķūnītī, tiek pieteikti zaudējumi par zāles pļāvējiem, trimmeriem, dažādiem dārza instrumentiem. Tomēr jāņem vērā, ka zaglis, iekļuvis mājoklī, ņems visu, kas šķitīs kaut nedaudz vērtīgs, – atlīdzības tiek pieteiktas arī par matu taisnotāju, fēnu, apģērbu, DVD ierakstu un citu mantu zādzībām,” norāda Līva Bogdanova, BALTA Fizisko personu Īpašuma produktu vadītāja.

 

Pērn apdrošināšanas sabiedrība BALTA sadarbībā ar Valsts policiju, Probācijas dienestu, Ieslodzījuma vietu pārvaldi un pētījumu aģentūru SKDS veica pētījumu „Mājokļa drošība pret ielaušanos”, kura ietvaros tika noskaidrots, ka zagļiem nepieciešamas ne vairāk kā 15 minūtes, lai iekļūtu mājoklī. Vienlaikus garnadži norādīja, ka zādzības tiek iepriekš plānotas no dažām dienām līdz pat vairākiem mēnešiem.

 

Lai pasargātu savu mājokli no zādzībām, nedrīkst aizmirst par drošības pasākumiem. BALTA sagatavojusi dažus ieteikumus, kā parūpēties par sava mājokļa drošību un pasargāt to no zagļiem:

-       Mājokļa durvīm vienmēr jābūt aizslēgtām. Arī tad, ja atrodaties mājās vai atstājat mājokli ļoti īslaicīgi;

-       Diennakts tumšajā laikā vēlams aizvērt aizkarus, lai zagļi nevarētu pētīt mājinieku paradumus un īpašumā esošās vērtīgās lietas;

-       Nekad neatstājiet atslēgu durvju slēdzenē;

-       Izvēlieties kvalitatīvus drošības elementus. Dzīvokļa īpašniekiem ieteicams izvēlēties kvalitatīvas ārdurvis, savukārt privātmāju īpašniekiem īpaša uzmanība jāvelta logu aizsardzībai pret atvēršanu no ārpuses un drošības paaugstināšanu durvīm, it īpaši tām, kuras iziet uz nomaļāku vietu (slēgtiem pagalmiem, mežu);

-       Durvis un slēdzenes mājoklim izvēlieties ar paaugstinātu drošības pakāpi. Tāpat noderīgi būtu ievietot mājoklī dubultās durvis, kuras abas ir iespējams aizslēgt;

-       Dzīvojamām mājām un pirmā stāva dzīvokļiem pirmā stāva logus ieteicams aprīkot ar logu sargiem vai blokatoriem;

-       Apsardzes signalizācija noteikti ir papildu drošības elements, kas būs būtisks traucēklis zagļiem;

-       Ja jūsu dzīvoklis atrodas pirmajā vai pēdējā stāvā, uzstādiet logiem dzelzs režģus. Vairumā gadījumu laupīšanas notiek, tieši ielaužoties caur logiem;

-       Vērtīgās lietas (somiņas, makus, portatīvos datorus) neglabājiet tuvu pie ārdurvīm. Visdrošāk vērtslietas ir glabāt seifā, kas ir kvalitatīvi un droši piestiprināts sienai vai grīdai.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv