Divi no trīs nelaimes gadījumiem notiek mājās, liecina BALTA atlīdzību pieteikumu statistika par vasaras periodu

07.09.2016

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka šovasar visvairāk atlīdzību pieteikumu – 68% – nelaimes gadījumu apdrošināšanā saistīti ar sadzīves traumām, savukārt katras ceturtās atlīdzības cēlonis – sporta trauma.

 

„Uzskats, ka nelaimes gadījumi un traumas gadās tikai tiem, kas ikdienā ir aktīva dzīvesveida piekritēji, ir maldīgs. BALTA dati apliecina pretējo – visbiežāk traumas tiek gūtas, atrodoties mājās vai to tuvumā ikdienišķās sadzīves situācijās. Un vasaras periodā šie negadījumi lielākoties ir saistīti ar dažādiem mājas un dārza darbiem,” skaidro BALTA Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja Sandra Pietkēviča, norādot, ka šogad vasaras sezonā 68% no kopējā atlīdzību skaita nelaimes gadījumu apdrošināšanā saistīti tieši ar sadzīves traumām.

 

Visbiežāk – 27% gadījumu sadzīves traumas gūtas, veicot mājas un dārza darbus un neapdomīgi darbojoties ar instrumentiem – remontdarbu laikā, pļaujot zāli, uzkopjot mājas teritoriju. Salīdzinoši daudz pieteikumu – 11% – saistīti ar kritieniem no kāpnēm. Tāpat aktuālas ir bijušas traumas atpūtas laikā (8%) un pludmalē (5%). Lai veicinātu sabiedrības izglītošanu par drošību pludmalē, apdrošinātājs BALTA šī gada augustā sadarbībā ar Rīgas domi uzsāka informatīvu projektu „Lai droša atpūta”, deviņās publiskajās peldvietās izvietojot informatīvas norādes ar ieteikumiem drošai atpūtai.

 

Kā otrs nozīmīgākais negadījumu cēlonis saskaņā ar BALTA datiem šajā vasarā bijušas dažāda veida sporta traumas, ar kurām saistīts katrs ceturtais atlīdzību pieteikums jeb 25%. „Vasara ir periods, kad ievērojami palielinās nelaimes gadījumi, braucot ar velosipēdu, – šo gadījumu skaits veido aptuveni 50% no kopējā atlīdzību pieteikumu apjoma nelaimes gadījumu apdrošināšanā,” norāda S. Pietkēviča. Vasaras periodā visbiežāk pieteiktās traumas ir dažāda veida brūces – 32%, kam seko lūzumi (13%) un sasitumi (11%). „Liela daļa negadījumu notiek ļoti ikdienišķās un šķietami pat drošās situācijās, tomēr neizpaliek arī neparastāki gadījumi, piemēram, šovasar, sprāgstot uzpūstam balonam, klients guvis acs traumu,” norāda S. Pietkēviča. Smagākie veselības traucējumi ir saistīti ar galvas ievainojumiem, mugurkaula, iegurņa lūzumiem un citām dzīvībai bīstamām traumām.

 

Izprotot klientu vajadzības un vēlmes, kopš augusta apdrošināšanas sabiedrība BALTA klientiem piedāvā jaunu fizisko personu nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumu ar plašāko risku segumu Latvijas tirgū, lai ikviens varētu izvēlēties sev atbilstošāko. Apdrošinājuma summa standarta nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisēs traumu gadījumā palielināta līdz 70 000 eiro, kā arī ievērojami paplašināts risku segums, iekļaujot tādus riskus kā sociālā aprūpe, psiholoģiskā palīdzība, pārkvalificēšanās uz citu profesiju, bērnu studiju maksa, medicīniskie izdevumi ārvalstīs, bīstamās un kritiskās saslimšanas.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 

Papildu informācija:

 


Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv