BALTA atklāj jauno Nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumu – apdrošinājuma summa palielināta 10 reizes

03.08.2016

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) atklāj jauno fizisko personu Nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumu, kas interesentiem pieejams no 3. augusta. Izprotot klientu vajadzības un vēlmes, apdrošinājuma summa standarta polisēs traumu gadījumā palielināta līdz 70 000 eiro, kā arī ievērojami paplašināts risku segums, iekļaujot tādus riskus kā sociālā aprūpe, psiholoģiskā palīdzība, pārkvalificēšanas uz citu profesiju, bērnu studiju maksa, medicīniskie izdevumi ārvalstīs, bīstamās un kritiskās saslimšanas.

 

“Izprotot klientu vajadzības un vēlmes, balstoties uz mūsu līdzšinējo pieredzi un Latvijas nelaimes gadījumu apdrošināšanas tirgus analīzi, esam izstrādājuši pilnīgi jaunu fizisko personu nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumu ar plašāko risku segumu Latvijas tirgū, lai ikviens varētu izvēlēties sev atbilstošāko,” komentē Sandra Pietkēviča, BALTA Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja. Jaunā BALTA fizisko personu nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojuma apdrošinājuma summa standarta polisēs traumu gadījumā sasniedz 70 000 eiro un vairāk atkarībā no izvēlētās polises.

 

Plašākais risku segums tirgū

“Iegādājoties nelaimes gadījumu apdrošināšanu, mēs vēlamies būt pārliecināti, ka apdrošinātājs izpratīs situāciju un sniegs vispusīgu atbalstu. Tieši šī iemesla dēļ BALTA jaunajā fizisko personu nelaimes gadījumu apdrošināšanas standarta pakalpojumā papildus naudas izmaksai par notikušo gadījumu iekļauti tādi Latvijas apdrošināšanas tirgum unikāli riski kā sociālā aprūpe, psiholoģiskā palīdzība, pārkvalificēšanās uz citu profesiju un bīstamās saslimšanas, kā arī riski, kas Latvijas tirgū sastopami daudz retāk, - ērču izraisītās slimības, bērnu studiju maksa, medicīniskie izdevumi ārvalstīs un apbedīšanas pabalsts. Standarta programmās iekļauti vairāk nekā 50 dažādi sporta veidi bez papildu piemaksas, tostarp skvošs, braukšana ar ūdensmotociklu, kuteri, laivu (iekšzemes vai piekrastes ūdeņos), izjādes ar zirgiem, maratons u.c.,” skaidro Sandra Pietkēviča.

 

Kukaiņu kodumu alerģiskās reakcijas arī ir trauma

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2015. gadā dažāda veida traumas guva 14 310 Latvijas iedzīvotāju, vairāk nekā 50% gadījumu bija saistīti ar kaulu lūzumiem. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA rīcībā esošā informācija liecina, ka visbiežāk nelaimes gadījumu apdrošināšanā atlīdzības tiek pieteiktas par dažādām brūcēm, mežģījumiem, lūzumiem (roku, kāju, pirkstu, ribu), saišu sastiepumiem, kā arī galvas smadzeņu satricinājumiem. Bet smagākie veselības traucējumi ir saistīti ar galvas ievainojumiem, mugurkaula, iegurņa lūzumiem un citām dzīvībai bīstamām traumām.

 

Taču ne tikai pēkšņas traumas var apdraudēt ierasto ikdienu, bet arī tādas mazās dzīvās radības kā kukaiņi var izrādīties dzīvībai bīstami, tāpēc BALTA nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumā iekļāvusi arī tādu risku kā kukaiņu kodumu izraisītās alerģiskās reakcijas. “Kukaiņu kodumi un to izraisītās alerģiskās reakcijas ir nozīmīgs risks Latvijas iedzīvotājiem, it īpaši vasaras un rudens periodā. Diemžēl ir gadījumi, kad kukaiņa kodums nebeidzas tikai ar tūsku, niezi un apsārtumu, bet mēdz būt daudz nopietnākas sekas, kas var izraisīt anafilaktisko šoku vai pat nāvi. It īpaši bīstamas ir situācijas, ja lapsene iedzeļ mutē vai rīklē, nepamanot kukaini ēdienā vai dzērienā. BALTA, izstrādājot jauno nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumu, ir ņēmusi vērā šo risku nozīmīgumu, iekļaujot iršu, lapseņu un bišu kodumu radītās sekas jau standarta nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises segumā,” komentē Sandra Pietkēviča.

 

Medicīniskie izdevumi bez pašriska

Nelaimes gadījumu apdrošināšanā īpaša uzmanība jāpievērš polises segumā iekļauto medicīnisko pakalpojumu klāstam. BALTA gadījumā tajā iekļauti ne tikai apdrošināšanas tirgū ierastie ambulatorās palīdzības pakalpojumi (ārstu konsultācijas, rentgens u.c.) un medikamentu izdevumi, bet arī dārgo tehnoloģiju izmeklējumi, piemēram, magnētiskā rezonanse un datortomogrāfija. Papildus tam BALTA paredz atlīdzināt arī izdevumus par ārstēšanos sanatorijās un maksas operācijas (tostarp kosmētiskās) un protezēšanas.

 

“Traumas notiek pēkšņi, tās nav iespējams paredzēt vai ieplānot, un mēs kā apdrošinātājs to saprotam. Tieši tāpēc jaunajā nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumā medicīniskajiem izdevumiem BALTA nepiemēros pašrisku, savukārt slimnīcas dienas nauda netiks ierobežota ar konkrētu dienu skaitu apdrošināšanas periodā,” skaidro Sandra Pietkēviča.

 

Bīstamās un kritiskās saslimšanas

“Diemžēl cilvēka dzīvi vienā brīdī mainīt var ne tikai trauma, bet arī saslimšana. Lai sniegtu atbalstu šādās situācijās, pakalpojumā esam iekļāvuši tādus riskus kā bīstamās un kritiskās slimības ar apdrošinājuma summu attiecīgi līdz 1250 un 2000 eiro,” norāda Sandra Pietkēviča. Kritiskās slimības ietver ļaundabīgos audzējus, insultu, miokarda infarktu, I tipa cukura diabētu un citas, savukārt bīstamo saslimšanu skaitā ir difterija, trihineloze, strutainais meningīts, trakumsērga u.c. Papildus tam pakalpojumā iekļautas arī ērču izraisītās saslimšanas – ērču encefalīts, mielīts, encefalomielīts un Laima slimība.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv