BALTA: 87% negadījumu zibens dēļ notiek vasaras periodā

07.06.2016

Vasara ir ne tikai atvaļinājumu, bet arī pērkona negaisu sezona, tādēļ likumsakarīgi, ka šajā periodā pieaug arī atlīdzību pieteikumu skaits par bojājumiem, kas radušies zibens spērienu rezultātā.

 

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Latvijā periodā no maija līdz augustam pērkona negaiss tiek novērots vidēji 17 reizes. Šajā laikā būtiski palielinās arī atlīdzību pieteikumu skaits par mantas un ēku bojājumiem, kas radušies zibens spēriena rezultātā. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā 87% atlīdzību pieteikumu par zibens izlādes dēļ reģistrētiem zaudējumiem tiek pieteikti laika periodā no maija sākuma līdz augusta beigām.

 

Apdrošinātāja līdzšinējā pieredze rāda, ka 70% gadījumu zibens izlādes rezultātā tiek bojāta manta, it īpaši elektroierīces, savukārt finansiāli lielākie zaudējumi rodas ēku bojājumu gadījumā. „Visvairāk atlīdzību pieteikumu par zibens radītiem bojājumiem saņemam vasaras mēnešos, un lielākajā daļā gadījumu bojājumi ir nodarīti apdrošinātā mantai. Šādu gadījumu rezultātā vidējā atlīdzība ir 350 eiro, un lielākoties tiek bojātas elektroierīces  – datori, televizori, ledusskapji, ūdens sūkņi. Protams, ir gadījumi, kad zibens kļūst par cēloni ugunsgrēkam, un šādās situācijās īpašumam var tikt nodarīti apjomīgi bojājumi – līdz pat tā pilnīgai bojāejai,” komentē BALTA Fizisko personu īpašuma produktu vadītāja Līva Bogdanova. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā reģistrēti 118 ugungrēki, kuru iespējamais cēlonis ir tieši zibens izlāde. Vienlaikus L.Bogdanova uzsver, ka nemitīgi pieaugošais elektronisko iekārtu īpatsvars mājsaimniecībās veicina arī magnētiskā lauka pieaugumu, kas pievelk zibeni, tāpēc ir svarīgi laikus, jau projektējot ēku, domāt par aizsardzības pasākumu īstenošanu, ierīkojot zemējumus un zibensnovedējus.

 

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA atgādina, ka negaisa laikā, atrodoties mājās, ieteicams atslēgt visas elektroierīces, izņemot vadus no rozetēm, kā arī aizvērt logus un durvis. Jāpievērš uzmanība, lai nerastos caurvējš, jo tā telpā var iekļūt lodveida zibens. Tāpat negaisa laikā nav ieteicams kurināt plīti vai krāsni, izmantot sadzīves elektrotehniku un tālruni, tostarp mobilo telefonu.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv