Sirdsmiers māmiņām – apdrošināšana pret nedarbiem

12.05.2017

87% līdz šim fiksēto vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas gadījumu, ko izraisījuši bērni vai mājdzīvnieki, zaudējumi nodarīti svešam īpašumam, bet citas personas cietušas vien 13% gadījumu, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA apkopotā informācija. Visbiežāk bērni sabojā mobilos telefonus, savukārt suņi ne tikai sakož citas personas un nodara pāri mājdzīvniekiem – trušiem, vistām –, bet arī rada būtiskus zaudējumus automašīnu īpašniekiem.

 

“Tuvojoties Mātes dienai, gribētos vēlēt visām māmiņām sirdsmieru un mazāk raižu par savu mīluļu pastrādātajiem nedarbiem. Jaunākās atvases spēj pārsteigt mūs ar visneiedomājamākajām lietām – ziemā ar ragutiņām nobraukt pa apsnigušu auto, ar akmentiņu uzvilkt vecās labas “desas” uz auto virsbūves vai pārtikas lielveikalā ar iepirkumu ratiņiem uzstumties garāmgājējam tā, ka viņam somas sānos ievelkas liela švīka. Šīs un citas līdzīgas situācijas var pārsteigt ar neplānotiem izdevumiem, kas jāatlīdzina bojātā īpašuma saimniekam. Taču, ja zaudējumus sedz apdrošinātājs, vecāku dusmas ir mazākas un, iespējams, arī sods bērniem nav tik skarbs,” stāsta Līva Bogdanova, BALTA īpašuma produkta vadītāja.

 

Saskaņā ar BALTA vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas statistiku vidējā atlīdzība par bērnu un mājdzīvnieku radītiem zaudējumiem trešajām personām ir 280 eiro. Lielāki zaudējumi ir gadījumos, kad bojātas automašīnas. Itin bieži vainīgie ir mājdzīvnieki, kas negaidīti izskrien uz ceļa. Lai izvairītos no sadursmes ar dzīvnieku, šoferis ir spiests nobraukt no ceļa braucamās daļas, kā rezultātā tiek bojāts auto. Šādos gadījumos zaudējumu apmērs var būt neprognozējams.

 

Analizējot klientu pieteiktās atlīdzības, var secināt, ka katram gadalaikam ir sava specifika. Pavasarī aktīvi atsākas velosipēdistu kustība, savukārt vasarā vairāk negadījumu notiek, rotaļājoties brīvā dabā. Lai cik rūpīgi atvases tiek pieskatītas un informētas par drošības noteikumiem, brīvlaikā gan bērniem, gan arī mājdzīvniekiem palielinās iespēja neapzināti radīt bojājumus citu īpašumam vai veselībai. Apdrošinātājs aicina būt piesardzīgiem, izvērtējot savas atpūtas gaitas un iespējamos riskus.

 

Ir reizes, kad vainīgi ir abi – gan bērns, gan mājas mīlulis. Apdrošinātāja pieredzē ir gadījums, kad jaunākais ģimenes loceklis izvedis pastaigā suni, kas atrāvies no pavadas un uzbrucis citam sunim, sakodis to, kā rezultātā otrs dzīvnieks miris. “Īpaši emocionāli sarežģīti ir gadījumi, kad suņa uzbrukuma rezultātā cietuši cilvēki, turklāt šajās situācijās suņa agresija iepriekš nav bijusi novērota. Mājas mīlulis var būt labi audzināts, tomēr tā uzvedība nav prognozējama. Līdzīgi ir gadījumi, kad konflikts rodas dzīvnieku starpā. Mūsu praksē ir gadījies, kad suns nokodis kaimiņu mājputnus, mājdzīvniekus,” pieredzē dalās L. Bogdanova.

 

BALTA vērš uzmanību, ka vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise ģimenei ar atbildības limitu 5000 eiro maksā vidēji 30 eiro gadā (tikai 2,50 eiro mēnesī), savukārt vidējā atlīdzība šajā apdrošināšanas veidā sastāda 700 eiro.

 

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA parakstīja 3,4 miljardu eiro lielas apdrošināšanas prēmijas. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Renāte Franke,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 23 28 23
E-pasts: renate.franke@porternovelli.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv