Pozitīva tendence Latvijā: arvien vairāk uzņēmumu apdrošina savus darbiniekus

30.10.2015

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) šī gada rezultāti, veselības apdrošināšanā ir vērojama strauja izaugsme. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem astoņiem mēnešiem, šogad par 30% ir audzis BALTĀ iegādāto veselības apdrošināšanas polišu skaits. Tāpat rezultāti iezīmē pozitīvu tendenci – arvien vairāk uzņēmumu saviem darbiniekiem iegādājas veselības apdrošināšanu, tādējādi rūpējoties par viņu drošību un veselību, kā arī sniedzot papildu finansiālu atvieglojumu. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes un Latvijas apdrošinātāju asociācijas datiem 2014. gadā apdrošināti tika 45% no darba ņēmēju skaita vecumā no 25 līdz 64 gadiem ar ienākumiem vismaz minimālās algas apmērā. Pašreizējie BALTA dati liecina par pārliecinoši pozitīvu tendenci darbinieku apdrošināšanu skaita pieaugumam 2015.gadā. Par to, kāpēc ir būtiski saviem darbiniekiem apmaksāt veselības apdrošināšanu un cik tā ir svarīga pašiem darba ņēmējiem, savā pieredzē dalās BALTA klienti – uzņēmumi, kas šo praksi īsteno jau vairākus gadus. 

Veselības apdrošināšana pozitīvi ietekmē uzņēmuma efektivitāti

SIA „Baltijas realizācijas centrs” veselības apdrošināšanu saviem darbiniekiem nodrošina jau 16 gadus. Uzņēmumam ir ļoti būtiski, ka darbinieki ir veseli, apmierināti un sportiski, tādēļ tas piedāvā saviem darbiniekiem tādu veselības apdrošināšanu, kurā ietilpst arī sporta zāles izmaksu segšana.„Mēs uzskatām, ka sportisks cilvēks ir veselīgs cilvēks, kurš daudz retāk slimo. Taču, protams, gadīties dzīvē var visādi. Cilvēki mēdz slimot vai gūt kādas traumas, tāpēcmēsnodrošinām saviem darbiniekiem veselības apdrošināšanu. Mums kā darba devējam ir izdevīgi, ja darbinieki ir veseli. Ja ir šāda veselības apdrošināšana, tad gan pats darba ņēmējs, gan darba devējs var būt drošs, ka darbinieks spēs ātri gūt sev nepieciešamos medicīniskos pakalpojumus,” pieredzē dalās SIA„Baltijas realizācijas centrs” pārstāve DaigaLavrinoviča, piebilstot, ka darbinieku veselības apdrošināšana sniedz iespēju nestāvēt milzīgi garās rindās un mēnešiem ilgi negaidīt savu pierakstu pie ārstiem, tādējādi nodrošinot ātru atveseļošanās procesu. 

Tāpat arī automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums„Kurbads un Ko” jau divus gadus apmaksā saviem darbiniekiem veselības apdrošināšanas polises.„Šādu lēmumu pieņēmām tādēļ, ka mums,„Kurbads un Ko” vadībai, rūp mūsu darbinieki un viņu veselība. Gluži tāpat kā pie mums birojā uz galda vienmēr ir svaigi augļi, tā mūsu darbiniekiem ir un turpmāk arī vienmēr būs veselības apdrošināšanas polise. Zinām, ka, strādājot tranzīta nozarē, drošība ir primārais faktors, un šī drošība attiecas ne tikai uz tehniski kvalitatīvu komerctransportu nodrošināšanu, bet arī mūsu darbinieku profesionalitāti un veselības stāvokli,” stāsta SIA „Kurbads un Ko” personāla vadītāja Laura Keraite.

Savukārt SIA „Scandicfusion” vadītājs Kārlis Vītolsnorāda, ka katrai industrijai ir savas noteiktas tendences uzņēmējdarbības uzturēšanā.„Informācijas tehnoloģijas industrijā ir pieņemts, ka veselības apdrošināšana saviem darbiniekiem ir jāapmaksā. Tas ir arī būtiski mums - uzņēmuma vadītājiem, jo tā parādām, ka esam labs uzņēmums, kurš ne tikai rūpējas par saviem darbiniekiem, bet arī iekļaujas industrijas kopējās tendencēs.Mēssaviem darbiniekiem veselības apdrošināšanu nodrošinām jau kopš uzņēmuma dibināšanas pirmās dienas. Tas bija pašsaprotams lēmums,” papildina K. Vītols.

Apdrošināšana kā papildus bonuss darbiniekiem

SIA „Kurbads un Ko” personāla vadītāja L. Keraite norāda, ka, viņuprāt, veselības apdrošināšanas polises apmaksāšana no darba devēja puses ir būtisks faktors, ko cilvēks novērtē brīdī, kad meklē jaunas darba iespējas. „No pieredzes varu teikt, ka tas ir viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem intervijas laikā. Prieks, ka es varu sniegt apstiprinošu atbildi: „Jā, mūsu darbiniekiem ir veselības apdrošināšanas polises.” Tāpat tas ir arī veids, kā saviem darbiniekiem varam pateikt  „Paldies!" par viņu lojalitāti un uzticību uzņēmumam. Tādēļ ik gadu pirms polišu iegādāšanās veicam darbinieku aptauju, lai noskaidrotu viņu vajadzības un vēlmes. Tā mēs simtprocentīgi zinām, ka iegādātā apdrošināšanas polise būs noderīga un pielietojama ikvienam mūsu darbiniekam,” papildina L. Keraite. 

„Lai ganinformācijas tehnoloģijas industrijā darbinieku veselības apdrošināšana ir pašsaprotama norma un ikviens darbinieks rēķinās, ka tā tiek apmaksāta no darba devēja puses, tā jebkurā gadījumā tiek uztverta kā patiešām pozitīvs bonuss. Arī man kā darba devējam tas ir bonuss, kurš ļauj būt mierīgam un apzināties, ka darbinieki būs sportiski aktīvi, kā arī veselīgi,” pieredzē dalās SIA „Scandicfusion” vadītājs K. Vītols.

Arī SIA„Baltijas realizācijas centrs” pārstāve D. Lavrinoviča norāda - fakts, ka darba devējs apmaksā darbiniekiem veselības apdrošināšanu, ir būtisks ikvienam darba meklētājam. Tas varbūt neesot primārs faktors, taču sekundārs gan. It īpaši, ja ņem vērā to, kādas pašlaik Latvijā ir izmaksas par medicīniskajiem pakalpojumiem. Darbinieki esot īpaši laimīgi, ka uzņēmums nodrošina viņiem iespēju par šiem pakalpojumiem nemaksāt no sava maciņa.„Mēskatru gadu iekļaujam izmaksas par darbinieku veselības apdrošināšanu savā gada budžetā un arī turpmākos gadus turpināsim piekopt šīs pašas tradīcijas. Uzskatām, ka ikvienam darba devējam darbinieku veselības apdrošināšanas izmaksas ir lielisks un ļoti noderīgs ieguldījums, jo tas atmaksājas veselīgos un apmierinātos darbiniekos,” stāsta D.Lavrinoviča.

Pieprasījuma pieaugumu veicina ekonomiskā izaugsme un izpratne

Kā skaidro BALTA veselības apdrošināšanas produktu vadītāja Sandra Pietkēviča, veselības apdrošināšanas pieprasījuma pieaugumu šogad ir veicinājušas ekonomikas izaugsmes kopējās tendences, kā arī darba ņēmēju pieaugošā interese par veselības apdrošināšanu kā vienu no galvenajiem darba piedāvājuma novērtējuma faktoriem uzreiz pēc atalgojuma. Tāpat uzņēmēju vidū pieaug izpratne par veselības apdrošināšanas lietderību un pozitīvo ietekmi uz uzņēmuma efektivitāti. „Tā ir ne tikai iespēja gūt nodokļu atvieglojumus no veselības apdrošināšanai novirzītās prēmijas, bet arī tiešs ieguvums no darbinieku veselības stāvokļa stabilitātes. Darbinieku veselības apdrošināšana nodrošina īsākus darbinieku prombūtnes laikus, kas pavadīti uz slimības lapas, tādējādi samazinot dīkstāvi un nepieciešamību pēc aizvietojamības.  Vienlaikus arī papildu stimuls veselības apdrošināšanas iegādei ir veselības aprūpes pakalpojumu straujā sadārdzināšanās un valsts apmaksāto pakalpojumu grūtā pieejamība garo gaidīšanas rindu dēļ,” norāda S.Pietkēviča.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

 

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv