Pieaug automašīnu zādzību skaits Ozolniekos

25.01.2018

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) aktuālie atlīdzību dati liecina, ka pēdējā pusgada laikā būtiski palielinājies automašīnu zādzību skaits Ozolnieku novadā. Auto īpašnieki aicināti būt īpaši piesardzīgiem, laikus domājot par savu spēkratu drošību.

“Ja skatāmies uz kopējo automašīnu zādzību skaitu valstī, seši nozagti spēkrati tik salīdzinoši mazā apdzīvotā vietā kā Ozolnieki ir ļoti augsts rādītājs – tas piecreiz apsteidz vidējo auto zādzību biežumu citviet valstī,” situāciju komentē Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors, norādot, ka pēdējā pusgada laikā par Ozolniekos nozagtajiem spēkratiem BALTA pieteiktas atlīdzības vairāk nekā simts tūkstošu eiro apmērā.

Saskaņā ar Valsts policijas informāciju pērnā gada pēdējos četros mēnešos Ozolnieku novada Ozolniekos notikušas piecas automašīnu zādzības, savukārt šī gada pirmo nedēļu laikā jau reģistrēta viena auto zādzība. Šāda statistika ievērojami pārsniedz šajā apvidū nozagto spēkratu skaitu. Salīdzinājumam var minēt 2016. gadu, kad reģistrēta tikai viena transportlīdzekļa zādzība. Kopumā pērn Latvijā reģistrētas 842 vieglo transportlīdzekļu zādzības.

Jautāts par iemesliem automašīnu zādzību skaita pieaugumam Ozolniekos, I.Savickis norāda, ka tas ir vairāku faktoru kopums – jaunākās paaudzes automašīnu, kas aprīkotas ar bezkontakta iedarbināšanas sistēmu Keyless Go, zādzību skaita pieaugums pērn valstī kopumā, Ozolnieku ģeogrāfiskā atrašanās vieta, kas ērta zagļiem, kā arī iedzīvotāju pārliecība, ka ārpus Rīgas un lielpilsētām ir drošāk. “Automašīnu zādzības mūsdienās visbiežāk nav spontānas – tās tiek rūpīgi plānotas, kur viens no zagļiem svarīgiem faktoriem ir ērts atkāpšanās ceļš. Līdz Ozolniekiem var nokļūt pa četriem dažādiem ceļiem – tātad arī bēgšanas iespēju ir daudz. Papildu tam šajā vietā ir ierobežotas videonovērošanas iespējas, kas apgrūtina vainīgo meklēšanas procesu.”

Ņemot vērā, ka zādzību tendences mainās strauji, BALTA aicina auto īpašniekus būt piesardzīgiem – pat, ja spēkrats ir aprīkots ar rūpnīcas drošības sistēmām, ir jāparūpējas par papildu drošības risinājumiem – elektroniskiem vai mehāniskiem. Tāpat jādomā arī par automašīnas novietošanu drošā vietā.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2017. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU grupas neto peļņa sasniedza 697,7 miljonus eiro. Plašāka informācija: http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Papildu informācija:
Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv