Drošība pasākumu laikā ir gan organizatoru, gan apmeklētāju atbildība

02.06.2017

Vasara ir laiks, kad dažādi publiski pasākumi notiek teju katru dienu. Taču diemžēl ne visiem pasākumu apmeklēšana paliek atmiņā ar pozitīvām emocijām. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības tiek pieteiktas par dažādām pasākumu laikā gūtām traumām, taču nedrīkst aizmirst, ka drošība pasākumos ir gan apmeklētāju, gan organizatoru atbildība.

 

Saskaņā ar BALTA rīcībā esošo informāciju visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības tiek pieteiktas nelaimes gadījumu apdrošināšanā par dažādām traumām, kas gūtas pasākumu norises laikā, piemēram, lūzumiem un sasitumiem kritienu rezultātā, aizķeroties aiz kāda šķēršļa, paslīdot vai piedaloties sportiskās aktivitātēs. Šādu atlīdzību pieteikumu skaitam ir tendence palielināties vasaras sezonā, kad ir plašs piedāvājumu klāsts tieši brīvdabas pasākumu cienītājiem. Diemžēl arī sabojātas vai nozagtas mantas, piemēram, mobilie telefoni, ir viens no cēloņiem vērsties pie apdrošinātāja pēc atlīdzības.

 

Taču nedrīkst aizmirst, ka par drošību pasākumā atbildīgas ir abas puses – gan pasākuma apmeklētāji, gan organizatori. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu jebkuram publiska pasākuma organizatoram ir obligāti jāapdrošina arī sava civiltiesiskā atbildība, kas paredz zaudējumu atlīdzināšanu pasākuma apmeklētājiem, ja tie radušies pasākuma organizētāju darbības vai bezdarbības dēļ.

 

“Piemēram, ja apmeklētājs guvis traumu pasākuma norises laikā vai tiek nodarīti zaudējumi pasākuma organizatoram uzticētam īpašumam – mēbelēm, aparatūrai, nomātām telpām –, tā ir organizatoru atbildība. Lai gan šādi negadījumi nenotiek bieži, to radītie finansiālie zaudējumi var būt lieli,” norāda Viktorija Antropova, BALTA Īpašuma un speciālo produktu pārvaldes produktu vadītāja, piebilstot, ka pēdējo trīs gadu laikā BALTA atlīdzībās par zaudējumiem, kas radušies organizatoru atbildības dēļ, izmaksājusi teju 10 tūkstošus eiro.

 

Par to, ka pasākumu organizētājiem ir jābūt gataviem pat visneiedomājamākajām situācijām, ir pārliecināts arī Kristians Rozenvalds, Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs. Šobrīd federācija gatavojas badmintona pasaules reitinga turnīram, kas notiks no 1. līdz 4. jūnijam, un, spriežot pēc līdzšinējās pieredzes, organizatori ir pārliecināti, ka pret apdrošināšanas izvēli nedrīkst attiekties pavirši. „Lai gan mums viss ir izplānots, pat vairākkārt pārbaudīts, iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka visdrošāk ir apdrošināties, nevis paļauties, ka gan jau nekas ļauns nenotiks. Pirms gada mums bija situācija, ka, pārvietojot badmintona paklājus, pirms finālspēles viens no tiem tika sabojāts, tādējādi radot paklāja saimniekiem zaudējumus 500 eiro apmērā. Vēl pirms gada kāds sportists netīšām apgāza TV monitoru 500 eiro vērtībā,” pieredzē dalās K. Rozenvalds.

 

Lai pasākums paliktu atmiņā tikai ar pozitīvām emocijām, BALTA iesaka neaizmirst par savu drošību un piesardzību, savukārt brīvdabas pasākuma ceļasomā atrast vietu aptieciņai, lietusmētelim, sauļošanās krēmam, galvassegai, telefona akumulatoram un antibakteriālajam roku tīrītājam, kas var lieti noderēt.

 

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA parakstīja 3,4 miljardu eiro lielas apdrošināšanas prēmijas. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Renāte Franke,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 23 28 23
E-pasts: renate.franke@porternovelli.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv