BALTA izaugsme pirmajā ceturksnī sasniedz 10%

31.05.2017

2017. gada pirmajā ceturksnī Latvijas lielākās nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA (PZU grupa) izaugsme, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniegusi 10%. Savukārt straujā atlīdzību pieauguma dēļ (atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 12 miljoni eiro) pirmais ceturksnis noslēgts ar 0,26 miljonu eiro neto zaudējumiem.

 

BALTA parakstīto prēmiju apjoms pirmajā ceturksnī sasniedzis 21,4 miljonus eiro, nodrošinot apdrošināšanas sabiedrībai 10% izaugsmi, lai gan kopējā Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme pirmajā ceturksnī ir vien 4,8%. Neskatoties uz uzņēmuma darbības pozitīvajiem rādītājiem, atlīdzību pieauguma dēļ pirmais ceturksnis noslēgts ar neto zaudējumiem 0,26 miljonu eiro apmērā. Kopā atlīdzībās pirmajā ceturksnī apdrošināšanas sabiedrība BALTA izmaksājusi vairāk nekā 12 miljonus eiro – par 13,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

 

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA norāda, ka tieši straujais atlīdzību pieaugums pirmajā ceturksnī ir atstājis negatīvu iespaidu uz uzņēmuma rentabilitāti. Galvenie iemesli atlīdzību pieaugumam ir palielinājies atlīdzību skaits un vidējā atlīdzību summa īpašuma un OCTA apdrošināšanas segmentos, kā arī jauno automašīnu zādzību skaita pieaugums KASKO segmentā.

 

Īpašuma segmentā pirmajā ceturksnī būtiski palielinājušies ugunsriska radītie zaudējumi gan juridiskā, gan fiziskā īpašuma segmentos. Fiziskā īpašuma segmentā galvenie iemesli ugunsgrēkiem ir elektroinstalāciju un apkures sistēmu bojājumi. Savukārt OCTA segmentā tirgū kopumā atlīdzību pieaugums sasniedzis 11% atzīmi, lai gan apdrošināto transportlīdzekļu skaits palielinājies vien 2–3% robežās, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati. Ievērojami pieauguši arī apdrošinātāju zaudējumi KASKO segmentā automašīnu zādzību dēļ – jauno automašīnu (jaunākas par 2012. gadu) zādzību radītie zaudējumi, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, pieauguši teju divas ar pusi reizes.

 

Vienlaikus pirmajā ceturksnī iezīmējas arī kāda pozitīva tendence – apdrošināšanas tirgus turpina pērn aizsākto izaugsmi. Lai arī nedzīvības apdrošināšanas tirgus audzis tikai par 4,8%, īpašuma apdrošināšana palielinājusies par 8%, bet auto apdrošināšana jau pārsniedz 10%. Šo apdrošināšanas veidu izaugsme liecina par valsts iekšējā patēriņa pieaugumu un sabiedrības vēlmi pēc finanšu stabilitātes. BALTA vērtējumā šajā gadā turpināsies tirgus izaugsme, kas varētu pārsniegt iepriekšējā gada rādītājus.

 

Savukārt PZU grupa, kas ir viens no Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgus līderiem un kurā ietilpst arī BALTA, lepojas ar labāko gada sākumu uzņēmuma? vēsturē – neto peļņa 2017. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 238,26  miljonus eiro, kas ir par 80% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

 

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2017. gada pirmajā ceturksnī PZU GRUPA neto peļņa sasniedza 238,26 miljonus eiro. Plašāka informācija: http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Renāte Franke,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 23 28 23
E-pasts: renate.franke@porternovelli.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv