Šogad dedzis vairāk un pamatīgāk

10.05.2017

Šī gada pirmajā ceturksnī par 40% palielinājies pieteikto apdrošināšanas gadījumu skaits par ugunsgrēkiem privātīpašumos, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) aktuālie dati. Savukārt vidējā atlīdzība par ugunsgrēkā nodarītajiem zaudējumiem pieaugusi par 60%, sasniedzot 16 tūkstošu eiro atzīmi.

Lai gan ugunsgrēki nekustamajos īpašumos notiek daudz retāk nekā, piemēram, šķidruma vai tvaika noplūde, to radītie zaudējumi ir aptuveni desmit reizes lielāki. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA šī gada pirmajos trīs mēnešos saņēmusi par 40% vairāk atlīdzību pieteikumu par ugunsgrēkiem privātīpašumos, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Būtiski palielinājies arī vidējo zaudējumu apmērs – no 10 līdz 16 tūkstošiem eiro. “Šī brīža atlīdzību statistika liecina, ka šogad ir dedzis vairāk un pamatīgāk, vairākos gadījumos iznīcinot īpašumu pilnībā,” norāda Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

 

Šī gada pirmajā ceturksnī atlīdzībās par ugunsgrēkos nodarītajiem bojājumiem BALTA rezervējusi jau 0,8 miljonus eiro. Kopumā valstī no janvāra līdz martam reģistrēti 2178 ugunsgrēki, no kuriem 830 – dzīvojamās mājās, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) dati.

 

Saskaņā ar apdrošinātāja rīcībā esošo informāciju galvenie ugunsgrēku cēloņi ir elektroinstalāciju bojājumi (aptuveni puse no visiem gadījumiem), īpašnieku neuzmanīga rīcība, kā arī dūmvadu sliktais tehniskais stāvoklis. „Izvērtējot atlīdzību pieteikumus par ugunsgrēkiem, redzam, ka liela to daļa noteikti varētu tikt novērsti vai pat nebūtu notikuši, ja vien mājokļu īpašnieki būtu laikus parūpējušies par savu apkures sistēmu drošību. Piemēram, neiztīrītu skursteņu dēļ aizdegas dūmvads, kā rezultātā mājoklī izceļas ugunsgrēks,” komentē I. Savickis.

 

VUGD atgādina, ka līdz 2020. gadam visās privātmājās un dzīvokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Ārvalstu pieredze liecina, ka dūmu detektoru uzstādīšana mājokļos samazina ugunsgrēkos bojā gājušo skaitu līdz pat 75%. VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību un uzstādīt mājoklī dūmu detektoru, jo tas ir efektīvs risinājums mājokļa iemītnieku dzīvību pasargāšanai no pēkšņa ugunsgrēka briesmām.

 

Savukārt BALTA iesaka:

-         savlaicīgi un atbilstoši normatīvajiem aktiem veikt regulāru apkures sistēmas, tai skaitā dūmvadu, pārbaudi un tīrīšanu;

-         veikt apkures sistēmu atbilstošu uzraudzību, lai jau savlaicīgi varētu pamanīt iespējamos bojājumus (piemēram, metāla dūmvadiem ir ierobežots darbības laiks, pēc kura tie ir jānomaina);

-         veikt elektroinstalācijas novērtējumu, pieaicinot sertificētu elektriķi, kurš gan novērtēs elektroinstalācijas atbilstību patērētājiem, gan arī veiks pretestības mērījumus, lai preventīvi atklātu iespējamos bojājumus elektroinstalācijās;

-         izvērtēt drošinātāju, tai skaitā drošinātāju klases, atbilstību katrā no elektrosadales ķēdēm;

-         uzstādīt mājoklī dūmu detektoru, kas savlaicīgi ar skaņas signālu brīdinās par izcēlušos ugunsgrēku.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA parakstīja 3,4 miljardu eiro lielas apdrošināšanas prēmijas. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Renāte Franke,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 23 28 23
E-pasts: renate.franke@porternovelli.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv