Ceļojumu apdrošināšana

Ceļojumu apdrošināšana

*Risku segumā iekļaujam:

 • pārvietošanos ar kvadriciklu, triciklu, mopēdu vai motorolleru;
 • papildu segumu “Medicīniskie izdevumi mītnes zemē” – parūpēsimies par Tevi arī pēc atgriešanās mājās, ja pēkšņi saslimsti ceļojuma laikā un ir nepieciešams ārstēties slimnīcā, vai konstatēts lūzums un ārsts nozīmējis ārstēšanos arī pēc atgriešanās mājās.

Piedāvājums spēkā tikai fiziskām personām, iegādājoties Bronzas, Sudraba, Zelta un Platīna ceļojumu apdrošināšanas polises līdz 2024. gada 31. augustam. Plašāku informāciju par iekļautajiem bonusiem meklē ceļojumu apdrošināšanas polises īpašajos nosacījumos.

 

Atgādinām!
Ceļojumu apdrošināšanas polises nedarbojas teritorijās, kur notiek aktīva karadarbība (piemēram, Ukrainā, Izraēlā)!

BALTA ceļojumu apdrošināšana – droša izvēle piedzīvojumiem!

Bez pašriska

Zaudējumus atlīdzināsim bez pašriska pilnā apmērā saskaņā ar līguma noteikumiem.

Plašs risku segums

Plašs risku segums katra ceļotāja vajadzībām un ceļojuma mērķim.

Palīdzības dienests 24/7

BALTA palīdzības dienests saziņai pieejams 24 stundas diennaktī pa tālruni +371 675 001 74 vai e-pastu travel.balta@balta.lv.

Atlīdzinām atcelta vai pārtraukta ceļojuma izdevumus

Kompensējam ieplānota ceļojuma atcelšanas izdevumus, ja pirms ceļojuma sākuma noticis iepriekš neparedzēts gadījums vai nepieciešams pārtraukt ceļojumu (ja polisē iekļauts risks “Ceļojumu atcelšana, pārtraukšana”).


Kādus neparedzētus izdevumus* sedz BALTA?

*atbilstoši polises nosacījumiem un izvēlētajiem riskiem

Ceļojuma laikā gūtas traumas, pēkšņas saslimšanas, hronisku slimību saasinājumi, kas iestājušies ceļojuma laikā, palīdzība grūtniecības sarežģījumu novēršanai, ja grūtniecības ilgums nav pārsniedzis pilnas 32 nedēļas, segti neatliekamās medicīniskās palīdzības izdevumi un repatriācija.

Kā rīkoties, ja ceļojuma laikā nepieciešama medicīniskā palīdzība, lasi šeit!

Atlīdzību piemēri:

 • Vēdera vīrusa infekcija Ēģiptē - 6 750 EUR
 • Gūta muguras trauma Turcijā - 10 315 EUR
 • Kājas lūzums, slēpojot Itālijā - 8 449 EUR
 • Akūta apendicīta operācija Ēģiptē - 17 350 EUR
 • Viena diena ASV slimnīcā ar laboratoriskajiem un diagnostiskajiem izmeklējumiem - 15 988 EUR

Ceļojuma pārtraukšana, ja esi atsaukts no ikgadējā atvaļinājuma, ģimenes loceklim radušās nopietnas veselības problēmas vai ceļojumu nevar turpināt, jo personīgais vai nomātais auto cietis ceļu satiksmes negadījumā un ar to nav iespējams turpināt ceļu.

Atlīdzību piemēri:

 • Tika pārtraukts ceļojums, jo mamma kritiskā stāvoklī tika ievietota slimnīcā – 1 660 EUR
 • Ceļu satiksmes negadījuma dēļ nebija iespējams turpināt ceļu ārvalstīs ar nomāto auto – 2 120 EUR
 • Ceļojuma laikā klienta privātmāja Latvijā cieta no vētras postījumiem (bojāts jumts un salijusi iedzīve), kā dēļ bija jāpārtrauc ceļojumu un jāatgriežas mājās – 1 980 EUR

Ceļojuma atcelšana, ja pirms ceļojuma esi saslimis pats vai tuvinieks, iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, dodoties uz izbraukšanas vai izlidošanas punktu, vai īsi pirms ceļojuma esi zaudējis darbu.

Atlīdzību piemēri:

 • Īsi pirms ceļojuma klients saslimis ar gripu un vidusauss iekaisumu, tāpēc nācās atcelt ceļojumu visai ģimenei - 3 000 EUR
 • Bērns un tēvs saslima ar bronhītu, tādēļ visa ģimene atcēla ceļojumu - 2 550 EUR
 • Covid-19 saslimšanas dēļ nav bijis iespējams doties ceļojumā - 1 000 EUR
 • Braucot uz  lidostu, auto cieta ceļu satiksmes negadījumā un tika nokavēts lidmašīnas reiss, tāpēc nācās atcelt ceļojumu visai ģimenei – 3 320 EUR

Bojāta, aizkavējusies vai pazudusi bagāža.
Atlīdzinām zaudējumus par bagāžas mantas atjaunošanu, ja pārvadātājam nodotā bagāža tiek bojāta vai nozaudēta. Ja bagāža aizkavējas vairāk par 3 stundām, tad apmaksājam sapratīgus izdevumus par pirmās nepieciešamības precēm un vietējam klimatam atbilstoša apģērba un apavu iegādi, sporta inventāra nomu, ja aizkavējas sporta inventārs.

Atlīdzību piemēri:

 • Lidojumā mājup no ceļojuma sabojāti bērnu rati, kas nodoti bagāžā - 700 EUR
 • Nolauzti riteņi 2 čemodāniem - 296 EUR
 • Ceļojot uz Turciju, pazaudēts koferis. Iegādātas nepieciešamās preces, jo klients palika vispār bez mantām - 844 EUR
 • Ceļojumā ar pārlidojumiem aizkavējusies bagāža, kas nav atradusies vēl šobrīd - 843 EUR
Bagāža ir reģistrēti koferi, ceļa somas, rokas somas, kā arī lietas, kas tajās atrodas – jūsu vai jūsu apdrošināto ģimenes locekļu apģērbs, apavi, personīgai higiēnai domātas lietas, bērnu vai citi speciālie rati, suvenīri un sporta inventārs.

Lidojuma aizkavēšanās vai atcelšana, nokavēts savienotais reiss

Atlīdzinām izdevumus:

 • par ēdienreizēm, viesnīcas un transporta pakalpojumiem, ja lidojums aizkavējas par vairāk nekā 4 stundām ārvalstīs;
 • par biļetes pārformēšanu vai jaunas biļetes iegādi, kā arī ēdināšanu, transporta un viesnīcas pakalpojumiem, ja aizkavējies vai īslaicīgi atcelts savienotais reiss vai reiss nokavēts ceļu satiksmes negadījuma dēļ;
 • par faktiski zaudētām viesnīcas rezervācijas dienām, kas radušās iepriekš uzskaitīto iemeslu dēļ.

Atlīdzību piemēri:

 • Atcelta lidojuma gadījumā, segti taksometra, viesnīcas un ēdināšanas izdevumi - 185 EUR
 • Nokavēta lidmašīna meža ugunsgrēka dēļ - 182 EUR

Plašāku informāciju par segumā iekļautajiem riskiem un apdrošinājuma summām meklē Ceļojuma apdrošināšanas noteikumos!

Citu noderīgu informāciju atradīsi arī sadaļā “Biežāk uzdotie jautājumi”!


Lai Tavā ceļojumā neaizmirstams ir tikai pozitīvais, izvēlies ceļojumu apdrošināšanas programmu atbilstoši sava ceļojuma mērķim:

Atpūtas vai darba braucieni
Izvēlies kādu no standarta programmām, ja plāno darba braucienu, mierīgu atpūtu pie jūras vai meklēsi piedzīvojumus, nodarbojoties ar niršanu vai raftingu. Atbilstoši izvēlētas programmas nosacījumiem Tu saņemsi atlīdzību par medicīniskajiem izdevumiem, naudas vai bagāžas zādzību, tulkošanas pakalpojumiem, reisa atcelšanu dabas stihiju dēļ, vietas atteikumu lidmašīnā un pat aizvietojošo transportu, ja Tavs reiss kavējas, bet Tev ir jāpaspēj uz kruīzu vai kādu citu svarīgu pasākumu.

Ziemas sporta braucieni
Ziemas sporta programma būs pareizā izvēle, ja ceļojuma laikā plāno nodarboties ar kalnu slēpošanu, snovbordu, hokeju, biatlonu, ātrslidošanu, daiļslidošanu, šorttreku vai braukt ar sniega motociklu. Atbilstoši izvēlētās programmas nosacījumiem būs apdrošināta Tava civiltiesiskā atbildība, bagāža un sporta inventārs. Segsim zaudējumus arī tad, ja atkušņa vai sniegputeņa dēļ slēpošanas trase būs slēgta.

Ekstrēmais sports un aktivitātes
Šī apdrošināšanas programma ir kā radīta Tev, ja esi ekstrēmo sporta veidu cienītājs(-a) un ceļojuma laikā plāno sērfot ar pūķi, nodarboties ar autosportu, cīņas sportu vai citām īpaši paaugstināta riska sporta aktivitātēm. Iegādājoties papildu segumu, būsi pasargāts arī sacensību laikā.

Apdrošināšana vīzu saņemšanai vai ieceļošanas Krievijas Federācijā vai Baltkrievijas Republikā
Ja plāno apmeklēt noteiktas teritorijas un nepieciešams formēt ieceļošanas vīzu, tad šī būs īstā izvēle. Programma piedāvāta atbilstoši vīzu tipiem un derīga iebraukšanai attiecīgās valsts teritorijā.

Studiju brauciens
Plāno studēt ārzemēs? Izvēlies studentu programmu. Tiek apdrošināta medicīniskā palīdzība, repatriācijas izdevumi un arī Tava civiltiesiskā atbildība, dokumenti, bagāža un nelaimes gadījumu risks.

Senioru
Ja esi ceļotājs, kas vecāks par 75 gadiem, izvēlies kādu no senioru programmām vai ceļojumā ar lidmašīnu – “Senioru (avio)”. Programmas ietvaros atlīdzināsim zaudējumus arī par bagāžas sabojāšanu vai nozaudēšanu, lidojuma aizkavēšanos, ceļojuma dokumentu atjaunošanu u.c. Lai iegādātos šo programmu, lūdzu, sazinies ar BALTA konsultantu vai spied pogu “Saņemt piedāvājumu” lapas augšpusē.

Ceļojumu apdrošināšana iebraucējiem Latvijas Republikā
Piedāvājam īpašu apdrošināšanu, kura nepieciešama īstermiņa vai ilgtermiņa vīzas (termiņuzturēšanās vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas) iegūšanai Latvijas Republikas teritorijā. Ceļojuma apdrošināšanas programmas atbilst Ministra Kabineta noteiktajām prasībām. Lai iegādātos šo programmu, lūdzu, sazinies ar BALTA konsultantu vai spied pogu “Saņemt piedāvājumu” lapas augšpusē.

Lai ceļojuma laikā Tev nebūtu jāraizējas par to, kas notiek Tavās mājās, iekļauj ceļojumu apdrošināšanas polisē arī īpašuma un mantas apdrošināšanu!

Ja ceļojuma laikā plāno nomāt auto, iekļauj apdrošināšanas polisē nomas auto risku apdrošināšanu un brauc bez raizēm!


Noderīgi!

 • Vēršam Tavu uzmanību, ka tiek segti izdevumi, kas radušies ārpus mītnes zemes (pilsonības valsts, pastāvīgās dzīvesvietas valsts un valsts, kas izsniegusi pastāvīgās vai termiņuzturēšanās atļauju vai piešķīrusi citu iepriekš minētajam līdzvērtīgu legālo statusu, kas ļauj oficiāli dzīvot šajā valstī).
 • Pārliecinies, vai polise ir noslēgta un tā iekļauj atpūtas aktivitātes un sportu atbilstoši Tavam ceļojuma mērķim, kā arī pārvietošanos ar motorizētiem transportlīdzekļiem.
 • Lai iegādātos ceļojuma apdrošināšanas polisi senioriem un ārzemniekiem, lūdzu, spied pogu “Saņemt piedāvājumu” lapas augšpusē.
 • Dodoties uz ārvalstīm, neaizmirsti par EVAK.
 • Ņem vērā, ka ceļojumu apdrošināšanas polises nav spēkā teritorijās, kurās notiek aktīva karadarbība (piemēram, šobrīd Ukrainā).
 • Tev var noderēt atbildes uz citu ceļotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem.

VIDEO: 5 ieteikumi, ceļojot uz silto zemju kūrortiem


Kā pieteikt ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību?

 • Pie pirmās iespējas sazinies ar BALTA Palīdzības dienestu, zvanot pa tālruni +371 67 500 174, un Tev tiks sniegta konsultācija, kā tālāk rīkoties.
 • Saglabā visus maksājumus apliecinošos dokumentus.
 • Pieprasi izziņas no tūrisma aģentūras un/vai medicīnas iestādes, kas apliecina, kādēļ tika pārtraukts vai atcelts ceļojums.
 • Piesaki atlīdzību, sūtot visus dokumentus uz e-pastu travel.balta@balta.lv vai piesakot atlīdzību BALTA mobilajā lietotnē.

  Связаться с нами

  Найди центр обслуживания или автосервис
  • КАРТА СПИСОК

   Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

   Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

   Помощь на дороге

   Мы окажем помощь, если Вашему автомобилю потребуется техническая помощь в дороге или эвакуации.
   Если случилось дорожное происшествие, вызовите помощь на дороге, нажав здесь.
   Так же помощь на дороге вы по-прежнему можете вызвать, позвонив по телефону 675 333 75.

   Помощь дома

   Окажем поддержку в экстренных ситуациях! Вызовите «Помощь на дому», чтобы получить помощь сертифицированных мастеров.
   Если случилось происшествие, вызовите помощь позвонив по телефону 675 333 75.

   Для путешествующих за границей

   Мы окажем поддержку, если Вам потребуется организовать медицинскую помощь или репатриацию во время поездки.
   Если случилось происшествие, вызовите помощь позвонив по телефону 675 001 74.