Ceļojumu apdrošināšana

BALTA – Tavs drošākais ceļabiedrs!

 


Šobrīd Ukrainā izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar plaša mēroga Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu. Vēršam Jūsu izmanību, ka BALTA, tāpat kā citu apdrošinātāju, ceļojumu apdrošināšanas polises nav spēkā teritorijās, kurās notiek invāzija vai aktīva karadarbība.

Latvijas valstspiederīgie aicināti nekavējoties izceļot no Ukrainas. Ar aktuālo informāciju iespējams iepazīties Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Ja Jums ir spēkā esoša polise, ar kuru bija plānots ceļojums uz Ukrainu pēc 24.02.2022 un polise nav stājusies spēkā, uz Jūsu iesnieguma pamata BALTA anulēs polisi un atgriezīs iemaksāto apdrošināšanas prēmiju. Šādā gadījumā lūdzu rakstiet iesniegumu uz e-pastu info@balta.lv.


Covid-19 Omikron paveida izplatības laikā BALTA rūpējas par ceļotāju drošību, turpinot dot iespēju iegādāties ceļojuma apdrošināšanu ar Covid-19 riska segumu!


Ko tas nozīmē?

Covid-19 segumā:

Ceļojuma atcelšana vai pārtraukšana**, ja šis risks ir iekļauts polisē, paredz papildu atlīdzību šādos gadījumos:

 • par ceļojuma atcelšanu (viesnīcas, biļetes, ceļazīmes), ja klients saslimst pirms ceļojuma sākuma un ārstēšanās daļēji vai pilnībā pārklājas ar Ceļojuma periodu ar nosacījumu, ka polise ir noformēta vismaz 120 stundas pirms paredzētā ceļojuma sākuma un Covid-19 tests veikts ne ātrāk kā 72 stundas pēc polises noslēgšanas;;

 • ja veselības stāvokļa dēļ (piemēram, paaugstinātas temperatūras vai citu iespējamo Covid-19 simptomu gadījumā) klientu neielaiž lidmašīnā, prāmī vai autobusā vai tiek liegta iebraukšana valstī, tad atlīdzināsim izdevumus par ceļojuma atcelšanu (attiecas uz Zelta un Platīna programmām);

 • pēc atgriešanās Latvijā, ja klientam nepieciešama obligātā karantīna valsts norādītā viesnīcā, apmaksāsim izdevumus līdz 300 EUR (attiecas uz Platīna programmu);
 • apmaksāsim izdevumus par uzturēšanos karantīnā, atrodoties ārzemēs (līdz 50/75/100 EUR dienā***), un transportu, lai atgrieztos mājās – gadījumā, ja klients tiek ievietots karantīnā pozitīva Covid-19 testa gadījumā vai pēc kontakta ar inficētu personu.

Apmaksāsim medicīniskā palīdzība* gadījumos, kad to nenodrošina attiecīgā valsts, nesedz EVAK karte vai kāda cita organizācija (aviokompānija, viesnīca utt.). Ambulatorā un stacionārā palīdzība tiek apmaksāta šādā apmērā:

 • Sudraba, Zelta un Platīna programmām – pilnas apdrošinājuma summas ietvaros

 • Bronzas programmai - 5 000 EUR

Medicīniskā transporta vai repatriācijas izdevumu apmaksa*, lai nogādātu Tevi uz Latviju.

Atlīdzināsim izdevumus, kas radušies, lai nogādātu Tavu bērnu uz mājām*, ja viņš palicis bez pieaugušā uzraudzības.

Ukrainas ceļojumu apdrošināšanas polises, kas atbilst Ukrainas Republikas prasībām vīzas saņemšanai, iekļaujot apdrošināšanas aizsardzībā medicīnisko palīdzību un garantiju segt izdevumus karantīnas laikā.


Ieteikumi Tev pirms ceļojuma apdrošināšanas iegādes:

1.    Pārbaudi Ārlietu ministrijas mājas lapā konkrētās valsts ieceļošanas nosacījumus
2.    Pārbaudi SPKC mājas lapā, vai ceļojuma galamērķis ir pietiekami drošs
3.    Iegādājies ceļojumu biļetes vai ceļazīmes, vienlaicīgi iegādājoties BALTA ceļojuma apdrošināšanas polisi ar paplašinātu Covid-19 segumu.

Ņem vērā!

 • Personai, kurai nav tiesību saņemt Latvijas Republikā izdotu EVAK karti (nerezidenti un iedzīvotāji, kuri maksā nodokļus ārzemēs), apdrošināšanas atlīdzība medicīniskiem izdevumiem* nevar pārsniegt 5 000 EUR visā līguma darbības periodā Sudraba programmai, 10 000 EUR – Zelta programmai un 15 000 EUR – Platīna programmai.

 • Covid-19 apdrošināšana nav spēkā ASV, Kanādā, Japānā, Austrālijā un Jaunzēlandē, izņemot, ja ceļojums sākas 15. dienā un vēlāk pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, ieskaitot balsta vakcīnas saņemšanu, vai gadījumā, ja 3 mēnešu laikā pirms ceļojuma sākuma datuma esat pārslimojis/-usi Covid-19 un varat uzrādīt negatīvu PĶR testu pēc atveseļošanās.

 • Pilna informācijā par iekļautajiem riskiem un nosacījumiem atspoguļota polises īpašajos nosacījumos.

BALTA neapmaksā pašizolācijas izdevumus pēc atgriešanās no ceļojuma, atrašanos karantīnā pirms brīvas pārvietošanās pa ceļojuma valsts teritoriju un izdevumus, kas saistīti ar obligāto testu, kas jāveic, lai atgrieztos mītnes zemē vai ieceļotu citā valstī.

BALTA Covid-19 segums neapmaksā ceļojuma atcelšanas izdevumus, ja pirms ceļojuma personai nav konstatēta un laboratoriski pierādīta saslimšana ar Covid-19.

Piedāvājums spēkā no 22.01.2022.

* Apdrošināšanas limits riskiem “Medicīniskie izdevumi”, “Slimnieka repatriācija”, “Bērna evakuācija”, “Medicīniskais transports” un “Repatriācija nāves gadījumā” saistībā ar Covid-19 norādīts kā kopējais limits atbilstoši izvēlētās programmas veidam.
** Iekļautie limiti “Ceļojumu atcelšana, pārtraukšana” sakrīt ar polises norādīto riska limitu un tiek izmaksāti katrai apdrošinātajai personai.
*** Sudraba programma – 50 EUR dienā, Zelta programma – 75 EUR dienā, Platīna programma –100 EUR dienā.

Lai Tavā ceļojumā neaizmirstams ir tikai pozitīvais, izvēlies ceļojumu apdrošināšanas programmu atbilstoši sava ceļojuma mērķim:

 • Standarta
  Izvēlies kādu no standarta programmām, ja plāno mierīgu atpūtu pie jūras vai meklēsi piedzīvojumus, nodarbojoties ar niršanu vai raftingu. Platīna programmas ietvaros Tu saņemsi atlīdzību par medicīniskajiem izdevumiem gan ārvalstīs, gan Latvijā, atlīdzību par naudas vai bagāžas zādzību, tulkošanas pakalpojumiem, reisa atcelšanu dabas stihiju dēļ, vietas atteikumu lidmašīnā un pat aizvietojošo transportu, ja Tavs reiss kavējas, bet Tev ir jāpaspēj uz kruīzu vai kādu citu svarīgu pasākumu.
 • Ziemas sporta
  Ziemas sporta programma būs pareizā izvēle, ja ceļojuma laikā plāno nodarboties ar kalnu slēpošanu, snovbordu, hokeju , biatlonu ātrslidošanu, daiļslidošanu, šorttreku vai braukt ar sniega motociklu. Zelta programmas ietvaros segsim zaudējumus arī tad, ja atkušņa vai sniegputeņa dēļ slēpošanas trase būs slēgta.
 • Ekstrēmā sporta
  Šī apdrošināšanas programma ir kā radīta Tev, ja esi ekstrēmo sporta veidu cienītājs(-a) un ceļojuma laikā plāno sērfot ar pūķi, skriet maratonu, nodarboties ar autosportu, cīņas sportu vai citām īpaši paaugstināta riska sporta aktivitātēm. Iegādājoties papildu segumu, būsi pasargāts arī sacensību laikā.
 • Studentu
  Plāno studēt ārzemēs? Izvēlies studentu programmu. Tās ietvaros būs apdrošināta arī Tava civiltiesiskā atbildība, dokumenti, bagāža un nelaimes gadījumu risks.
 • Senioru
  Ja esi ceļotājs, kas vecāks par 75 gadiem, izvēlies kādu no senioru programmām vai ceļojumā ar lidmašīnu – Senioru (avio). Programmas ietvaros atlīdzināsim zaudējumus arī par bagāžas sabojāšanu vai nozaudēšanu, lidojuma aizkavēšanos, ceļojuma dokumentu atjaunošanu u. c.
 • Ukrainas ceļojumu apdrošināšanas programma
  Ja plāno doties uz Ukrainu, ceļojumu apdrošināšanas programmu vīzas saņemšanai vai iebraukšanai valstī  vari iegādāties, rakstot uz info@balta.lv, vai pie BALTA sadarbības partneriem. Šī apdrošināšanas programma atbilst Ukrainas Republikas prasībām vīzas izsniegšanai, un tajā iekļauti medicīniskās palīdzības riski un garantija segt izdevumus karantīnas laikā.

Lai ceļojuma laikā Tev nebūtu jāraizējas par to, kas notiek Tavās mājās, iekļauj ceļojumu apdrošināšanas polisē arī īpašuma un mantas apdrošināšanu.

Prombūtnes laikā Tavs mājoklis būs pasargāts no zaudējumiem, kurus var radīt ugunsnelaimes, šķidruma vai tvaika noplūde, nadzīgi zagļi u. c. Atlīdzināsim zaudējumus arī Tavam kaimiņam, ja Tavā dzīvoklī plīsušais ūdensvads būs bojājis kaimiņa mājokli. 

BALTA iesaka – neaizmirsti arī par EVAK!

Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) sniedz Latvijas iedzīvotājiem iespējas saņemt valsts garantēto neatliekamo medicīnisko palīdzību Eiropas Savienības dalībvalstīs, Norvēģijā, Lihtenšteinā, Īslandē un Šveices Konfederācijā, maksājot attiecīgajā valstī noteikto pacienta iemaksu. Ja Tev ir EVAK, tad izdevumus par pacienta iemaksu kompensēs BALTA.

EVAK bez maksas vari saņemt, personīgi ierodoties Veselības norēķinu centra centrālajā birojā (Rīgā, Cēsu ielā 31 k-3, 6. ieeja) vai kādā no teritoriālajām nodaļām. Pirms medicīniskās palīdzības saņemšanas uzrādi šo karti attiecīgajā medicīnas iestādē.

Uzzini vairāk par EVAK šeit


  Найди центр обслуживания или автосервис
  • КАРТА СПИСОК

   Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

   Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

   Если случилось дорожное происшествие, вызовите помощь на дороге, нажав здесь.
   Так же помощь на дороге вы по-прежнему можете вызвать, позвонив по телефону 675 333 75.

   *Убедитесь, что в вашем полисе KASKO включен риск «Помощь на дороге».