Pievērs uzmanību: Valsts policija uzsākusi kampaņu “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!”

11.10.2019

Valsts policijas pieredze liecina, ka joprojām notiek negadījumi, kuros cieš bērni tāpēc, ka viņi nav bijuši piesprādzēti vai nav atradušies bērnu sēdeklītī. Tāpēc, lai vērstu pieaugušo uzmanību bērnu drošībai, Valsts policija šodien uzsāk informatīvo kampaņu par pareizu mazo pasažieru pārvadāšanu automašīnā. Kampaņas laikā policija pastiprināti kontrolēs bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanu, kā arī organizēs dažādas informatīvas aktivitātes vairākās pilsētās.

Kā liecina Valsts policijas statistika, 2018. gadā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 236, bet bojā gājuši četri bērni - pasažieri vecumā līdz 12 gadiem. Savukārt šogad līdz 24. septembrim ceļu satiksmes negadījumos cietuši 160 bērni, bet bojā gājuši – divi. Statistika gadu no gada ir līdzīga, kas liek secināt, ka pieaugušie joprojām nepievērš pienācīgu uzmanību bērnu drošībai.  

Tāpat Valsts policija novērojusi, ka daudziem autovadītājiem drošības jostu lietošana nešķiet svarīga – vēl aizvien nākas saskarties ar bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pieaugušajiem, kuri transportlīdzekļos nepiesprādzē bērnus. Par bērnu nepareizu pārvadāšanu pērn sastādīti 399 administratīvā pārkāpuma protokoli, bet šogad nepilnos deviņos mēnešos – jau 282.

 “Ja cieš bērni pasažieri, tā ir vistiešākā pieaugušo atbildība. Mazā pasažiera piesprādzēšana vai iesēdināšana sēdeklīti nav tikai formāla prasība vai policijas iegriba, tas ir bērnu drošības priekšnosacījums un tam ir jābūt pašsaprotamam! Pieaugušajiem ir jāizdara viss, lai pasargātu bērnu brauciena laikā, un nav svarīgi, vai tie ir simts metri, vai simts kilometri, par bērna drošību jādomā vienmēr,” uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

2019. gada Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pētījumā “Par satiksmes dalībnieku uzvedību ceļu satiksmē” noskaidrots, ka vairāk nekā puse (53%) respondenti vienmēr rūpējas par bērnu drošību transportlīdzeklī, sēdinot viņus speciālos sēdekļos vai uz paliktņiem. Tomēr katrs piektais aptaujātais atzinies, ka viņam ir gadījies bērnu vest bez paliktņa vai sēdeklīša. Kā attaisnojumi savai rīcībai tiek minēts tas, ka konkrētā brīdī auto nav bijis sēdeklītis, ka bija jābrauc neliels attālums vai ka bērns ir bijis drošībā – sēdējis vecākam klēpī.

“Šeit jāatgādina, ka braucot ar ātrumu 50 km/h avārijas brīdī bērns, kura svars ir 20 kilogrami, lido uz priekšu ar spēku, kas ir ekvivalents vienai tonnai. Šādā situācijā bērnu klēpī nespēs noturēt ne tētis, ne mamma. Vecāki, kas piesprādzējušies, visticamāk izdzīvos, bet bērns var tikt izmests no auto. Tādēļ aicinām: Vari piesprādzēt sevi. Vari arī bērnu!” atgādina CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

 

Satiksmes drošības kampaņu “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!” organizē Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju. To atbalsta degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums “Circle K Latvia”. Kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

 

Kampaņas video: https://www.youtube.com/watch?v=D0T-k4yxiho

 

 

Papildu informācija:

Līna Kaļķe

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Tālr: (+371) 29904081

назад

Связаться с нами

Найди центр обслуживания или автосервис
  • КАРТА СПИСОК

    Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

    Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

    Помощь на дороге

    Мы окажем помощь, если Вашему автомобилю потребуется техническая помощь в дороге или эвакуации.
    Если случилось дорожное происшествие, вызовите помощь на дороге, нажав здесь.
    Так же помощь на дороге вы по-прежнему можете вызвать, позвонив по телефону 675 333 75.

    Помощь дома

    Окажем поддержку в экстренных ситуациях! Вызовите «Помощь на дому», чтобы получить помощь сертифицированных мастеров.
    Если случилось происшествие, вызовите помощь позвонив по телефону 675 333 75.

    Для путешествующих за границей

    Мы окажем поддержку, если Вам потребуется организовать медицинскую помощь или репатриацию во время поездки.
    Если случилось происшествие, вызовите помощь позвонив по телефону 675 001 74.