Ceturto gadu tiks apbalvoti Latvijas drošākie uzņēmumu autoparki

24.02.2016

„BALTA gada balva „Drošākais uzņēmuma autoparks” tiek organizēta jau ceturto gadu. Šo gadu laikā Latvijas uzņēmumu – konkursa dalībnieku autoparku kvalitāte, tehniskā izaugsme un līdz ar to arī ceļu satiksmes drošība ir attīstījusies un uzlabojusies. Šis fakts pierādījās arī šogad -  tie uzņēmumi, kas konkursā piedalās vismaz otro reizi, bija ņēmuši vērā pagājušogad izteiktos ieteikumus un ieguldījuši pamatīgu darbu sava autoparka attīstībā. Piemēram, pasažieru pārvadātāji ik gadu turpina atjaunot savus autoparkus, arvien vairāk pievēršot uzmanību autobusu tehniskajam stāvoklim un vadītāju profesionalitātei un spējai droši un adekvāti rīkoties stresa un riska situācijās. Tāpat uzņēmumu autoparkos rodas un attīstās arvien mūsdienīgāki tehnoloģiskie risinājumi.

Uzņēmumi iegādājas un izmanto dažādas mūsdienīgas mobilās un GPS ierīces, kas tiek pieslēgtas mašīnas datoram, un ar to palīdzību tiek apkopota visa uzņēmumu autoparkiem nepieciešamā informācija par transportlīdzekli, kā arī autovadītāja braukšanas stilu. Šīs jaunās tehnoloģijas ir ļoti nozīmīgs ieguvums uzņēmumu autoparkiem, jo tas ļauj kontrolēt un pamanīt autovadītāju braukšanas stilu, tādējādi laikus ļaujot apzināt viņu kļūdas un novērst tās, radot arvien drošāku kopējo ceļa satiksmi,” savos novērojumos dalās balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks 2015” žūrijas pārstāvji.

 

Aicinām apmeklēt semināru

“Satiksmes drošība un nākotnes izaicinājumi” un

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks 2015”

uzvarētāju apbalvošanas pasākumu

2016.gada 9.martā plkst. 10.00

Spīķeru koncertzālē Rīgā, Maskavas ielā 1

 

Pasākuma vadītājs: auto eksperts Pauls Timrots

Pasākumā piedalīsies:

 • Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis;
 • Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis;
 • SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis;
 • RTU Automobiļu katedras docents Gundars Zalcmanis;
 • SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems;
 • BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vecākais risku parakstītājs Edgars Goldmanis;
 • What Car? Baltija vadītājs Kārlis Auza;
 • What Car? Baltija galvenais redaktors Ivo Goldmanis;
 • SEB Liising (Igaunija) vadītājs Ainar Leppanen;
 • Starptautisko procesu drošības vadītājs (Zviedrija) Andre' Ahlin;
 • Delta LV Loģistikas vadītājs Renārs Veisbergs;
 • Ventspils reisa valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis.

 

Pasākuma programma:

Plkst. 10.00 – izglītojošs seminārs „Satiksmes drošība un nākotnes izaicinājumi”;

Plkst. 15.35 – BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks 2015” uzvarētāju paziņošanas ceremonija.

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks 2015” noslēguma pasākums norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā ikvienam būs iespēja uzklausīt jomas ekspertu stāstīto, apmeklējot semināru „Satiksmes drošība un nākotnes izaicinājumi”. Seminārā eksperti stāstīs par Latvijas satiksmes drošību un kultūru, autoparka ilgtspējas nodrošināšanu, jaunākajām tendencēm auto industrijā, demogrāfiskajām tendencēm un transportlīdzekļu vadītāju darba un atpūtas režīma pārkāpumiem, kas ietekmē satiksmes drošību, kā arī informēs par to, kā satiksmes intensitāte ir atkarīga no autovadītāju pieņemtiem lēmumiem. Tāpat seminārā notiks pieredzes apmaiņa uzņēmumu autoparku starpā, kā arī konkursa žūrijas pārstāvji atskatīsies un izteiks savus novērojumus, ieteikumus un secinājumus Latvijas uzņēmumu autoparkiem par to darbības īpatnībām, pozitīvajām iezīmēm un nepieciešamajiem uzlabojumiem. Savukārt otrajā daļā tiks paziņoti 2015.gada Latvijas labākie uzņēmumu autoparki.

Lai nodrošinātu sev iespēju apmeklēt praktisko semināru, kā arī konkursa apbalvošanas ceremoniju, nepieciešams reģistrēties, līdz 7.martam aizpildot pieteikuma formu šeit.

Kā iepriekš ziņots, „Drošākais uzņēmuma autoparks 2015” norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā tika izvērtēta uzņēmuma sniegtā informācija, kā arī CSDD statistika par uzņēmuma transportlīdzekļiem un to stāvokli. Savukārt otrajā kārtā tika izvirzīti 15 labākie uzņēmumi, kurus klātienē ar padziļinātas intervijas un anketas palīdzību izvērtēja konkursa žūrija. Tajā ietilpa  BALTA vecākais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS valdes loceklis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš, SEB līzinga pārstāvji Ģirts Belēvičs un Jānis Ģirnis, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece, Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore Daina Voita.

Konkursa galvenā balva ir iespēja uzņēmumu pārstāvjiem apmeklēt drošas braukšanas apmācības (Test&Training) Vācijā. Tāpat konkursā tiek pasniegtas vērtīgas veicināšanas balvas no konkursa partneriem.

Konkursu organizē apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) kopā ar Satiksmes ministriju, “SEB līzingu” un “Drošas braukšanas skolu” (DBS), un to atbalsta Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskola, Latvijas Pasažieru pārvadāju asociācija, Autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto”, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un ziņu portāls „Delfi.lv”.

Par konkursu „Drošākais uzņēmuma autoparks”

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks" konkursa mērķis ir uzlabot kopējo satiksmes drošību Latvijā, sniedzot uzņēmumiem praktisku informāciju, kā uzlabot sava autoparka pārvaldību. Pirmo reizi konkurss notika 2012.gadā.

Konkursu organizē Latvijas lielākā apdrošināšanas sabiedrība „BALTA”, LR Satiksmes ministrija, SIA „Drošas Braukšanas Skola” un SIA „SEB līzings”. Kā partneri konkursu atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto”, „Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija”, informatīvais atbalstītājs - ziņu portāls „Delfi”

Konkursa galvenais uzdevums ir noskaidrot, kuros Latvijas uzņēmumos vissekmīgāk tiek veikta autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar autoparku, un sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā vadīšanā, uzlabojot kopējo satiksmes drošību Latvijā.

Papildu informācija:


Linda Reinfelde

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītājas pienākumu izpildītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: linda.reinfelde@balta.lv

Juta Krīgere

„DBS” izpilddirektore

Tel.: 29426162

E-pasts: juta.krigere@dbs.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv